Podkreślał jej szczególne zasługi dla regionu i związek z tym miejscem. Tutaj lubiła odpoczywać czy wędrować po górskich szlakach. Często też spotykała się z mieszkańcami. „ Jest to dowód wdzięczności za dotychczasowe zasługi i za drogowskaz dla naszych mieszkańców ale też wszystkich Polaków jak żyć” -zaznaczył burmistrz.


    Profesor Wanda Półtawska podczas swojego wystąpienia, podkreśliła, że region limanowski jest bardzo ważny w jej sercu. „To teren, który odznacza się patriotyzmem, silną wiarą, gdzie dobro jest praktykowane”- mówiła.


    Wanda Półtawska urodziła się w 1921 roku w Lublinie. Jest doktorem medycyny, specjalistką w dziedzinie psychiatrii. Napisała kilkanaście książek. Wśród nich m.in.”Samo życie”, „I boję się snów”, „Z prądem i pod prąd” O jej przyjaźni z Janem Pawłem II mówią "Beskidzkie rekolekcje. Dzieje przyjaźni księdza Karola Wojtyły z rodziną Półtawskich" To opublikowana wieloletnia korespondencja autorki z jej kierownikiem duchowym Karolem Wojtyłą.Chodzili między innymi razem po górach. Miejscem częstych wypraw był Beskid Wyspowy na Limanowszczyźnie.

 

IAR/bp