Piotr Bąk, starosta tatrzański dodaje, że jakby było mało to jeszcze w rejonie skrzyżowania płynie potok Zakopianka. Problemów do rozwiązania jest więc naprawdę sporo. "W tym miejscu są dwa mosty: na potoku Poroniec i na rzece Biały Dunajec. Ponadto jest linia kolejowa. Rozwiązanie projektowe skrzyżówania jest trudne. Jest tam też ciasnota związana z gęstym zainwestowaniem tego terenu" - dodaje Bąk.

Władze Powiatu Tatrzańskiego zastrzegają, że trudno na razie mówić o jakichkolwiek terminach czy w ogóle konkretach jeśli chodzi o przebudowę skrzyżowania zakopianki w Poroninie. Wiadomo jedynie, że zakopiankę z drogą w stronę Bukowiny Tatrzańskiej ma połączyć tunel pod znajdującymi się tam torami kolejowymi.

Na razie gotowa jest koncepcja a teraz powstaje projekt nowego skrzyżowania. Podawane koszty inwestycji są więc na razie szacunkowe. Nie wiadomo również kiedy jest szansa na przebudowę skrzyżowania w Poroninie.

Nadal również nie ma konkretnej daty jeśli chodzi o budowę mostu na zakopiance w Białym Dunajcu. Obecny jest w tak fatalnym stanie, że obowiązuje na nim ruch jednokierunkowy sterowany sygnalizacją świetlną, co w sezonie powoduje spore korki.

 

 

 

(Przemysław Bolechowski/ko)