- A
- A
- A
W Tatrach zapowiada się słoneczny i ciepły weekend, ale warunki do wędrówek nadal są trudne
Według prognoz słoneczna pogoda utrzyma się przez cały weekend, co może zachęcić wielu turystów do wędrówek.Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ostrzegają, że w wyższych partiach gór wciąż leży śnieg i obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Szlaki zwłaszcza rano mogą być śliskie.
- Dotyczy to wysokogórskich i bardzo popularnych wśród Polaków szlaków - mówi Andrzej Maciata, ratownik dyżurny TOPR – rano śnieg będzie twardy a w ciągu dnia mokry, przepadający. Taki śnieg może bardzo utrudniać poruszanie się.
Ratownicy radzą więc, by wybierający się w wyższe partie gór mimo wysokich temperatur zabrali ze sobą raki i czekan. Sprzęt ten może się przydać w czasie wędrówki.
rk/wm
Komentarze (0)
Najnowsze
-
13:58
Od 24 do 28 grudnia w Małopolsce czynnych będzie prawie 50 gabinetów opieki zdrowotnej
-
13:53
W tym roku nie będzie decyzji środowiskowej dla budowy nowego pasa na krakowskim lotnisku
-
13:27
Od nowego roku w Nowym Targu nocą alkoholu nie kupimy
-
13:05
Wciąż nie złapano sprawców napadu na sklep jubilerski w Krakowie
-
11:45
Święta w małym miasteczku
-
11:30
GDDKiA ogłosiła przetargi na obwodnice Limanowej i Wadowic w ciągu DK28
-
11:13
PKP PLK: 181 zespołów i 66 pociągów sieciowych w gotowości na święta
-
10:55
Czy krakowianie jadali kutię?
-
10:27
Chcesz podarować na gwiazdkę zwierzaka? Dobrze to przemyśl - pies, czy kot, nie są rzeczą
-
10:15
Kolejny odwiert geotermalny dla Zakopanego. Geolog: zasoby stabilne - przy kontroli wydobycia
-
09:48
Strefa Czystego Transportu w Krakowie: od poniedziałku można zapłacić przez internet za wjazd
-
08:57
Gwen Stefani „You Make It Feel Like Christmas (Deluxe Edition)”
-
08:51
Polacy kupują prezenty głównie online. Co trzeci Polak nie wystawia nosa z domu
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze