Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Przebudowana zakopiańska estakada już otwarta

  • Podhale
  • date_range Piątek, 2014.09.26 08:41 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:44 )
Ważna wiadomość dla kierowców na Podhalu i nie tylko. Od soboty remontowana od roku zakopiańska estakada otwarta dla ruchu. To bardzo ważne połączenie stolicy Tatr z Kościeliskiem i ze zlokalizowanymi na Polanie Szymoszkowej: stacją narciarską i hotelem Kasprowy.

Fot. Przemysław Bowchowski

Posłuchaj Andrzeja Gąsienicy Makowskiego, starosty tatrzańskiego
Zakopiańska estakada w końcu otwarta. Fot. Przemysław Bolechowski

Do tej pory objazd poprowadzony był ulicą Kościeliską, gdzie w wakacje i w weekendy tworzyły się kilometrowe korki. - Teraz już ruch powinien odbywać się bez przeszkód - zapewnia Andrzej Gąsienica Makowski, starosta tatrzański.

W sobotę przed południem odbyło się uroczyste zakończenie inwestycji z udziałem m.in marszałka Małopolski. To właśnie z budżetu województwa w dużej części inwestycja została sfinansowana. Generalny remont zaś pochłonął aż 18 mln złotych. Również w sobotę dla mieszkańców i turystów przygotowano piknik na części spacerowej estakady.

 

Przemysław Bolechowski/ko

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię