Niewielki ruch na Zakopiance wskazywałby, że turyści zastosowali się do zaleceń Tatrzańskiego Parku Narodowego. Władze TPN-u podkreślają wyraźnie, że rządowy zakaz zgromadzeń nadal obowiązuje. W trosce o bezpieczeństwo przede wsztkim mieszkańców regionu - w pierwszej kolejności udostępniono jedynie 4 doliny. To dolina Strążyska, Za Bramką, Ku Dziurze i Białego.
To niewiele ponad 2% długości wszystkich tatrzańskich szlaków. Nadal zamknięte pozostają więc najpopularniejsze Doliny Chochołowska i Kościeliska, a kolejka na Kasprowy Wierch nie obsługuje turystów.
Osoby, które będą próbowały dostać się na zamknięte tereny zostaną zawrócone. Niewykluczne, że najbardziej uparci muszą liczyć się z mandatami.
Bartłomiej Bujas/bp