- A
- A
- A
Krynica stolicą polskiej muzyki operowej
Krynicą od trzech dni zawładnęła muzyka, taniec i śpiew. Aż do soboty w uzdrowisku trwać będzie Festiwal im. Jana Kiepury.Na deptaku, w Pijalni Głównej, a także sali balowej Starego Domu Zdrojowego można uczestniczyć w wielkim święcie muzycznym z udziałem plejady wspaniałych śpiewaków i muzyków.
Każdego dnia odbywają się dwa koncerty. Popołudniowy z darmowym wstępem i wieczorne gale z udziałem wielkich gwiazd.
Dziś o 20 w Pijalni Głównej usłyszymy Vadima Brodskiego, któremu towarzyszyć będzie Krynicka Orkiestra Zdrojowa. Natomiast w kościele św. Antoniego Padlewskiego odbędzie się koncert sakralny. Początek o 17. Jutro z kolei na scenie wystąpi Alicja Węgorzewska w monodramie "Diva for rent".
Tegoroczny festiwal ma też nową formułę oraz nowego gospodarza. Bogusława Kaczyńskiego zastąpiła Alicja Węgorzewska, a program skierowany jest nie tylko do melomanów, ale i do młodszych odbiorców.
- W programie festiwalu dominuje opera, ale pojawią się też inne ciekawe propozycje, które mają przyciągnąć młodsze pokolenie, na co dzień stroniące od muzyki poważnej- mówi Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy.
Jednym z takich wydarzeń ma być zaplanowany na piątek koncert zatytułowany „Michael Jackson Symfonicznie”.
-Przeboje niekwestionowanego króla popu będzie można usłyszeć w nowej aranżacji. Wykona je niemal stuosobowy zespół, złożony z muzyków, chóru, solistów i tancerzy- mówi Reśko.
Równie ciekawie zapowiada się czwartkowy koncert pt."Muzyka (Nie) Poważna", w którym weźmie udział między innymi Stanisława Soyka wraz z orkiestrą.
Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie www.festiwalkiepury.pl.
Agata Wolak
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
10:17
Zakrzówek wraca do życia. Kąpielisko zostanie otwarte w weekend
-
09:36
Pijany kierowca autokaru miał zawieźć uczniów na wycieczkę. Zatrzymała go policja
-
09:14
Iga na trawie, czyli czas sprawdzianu dla mistrzyni Wimbledonu
-
08:53
Mandat z autostrady A4? To pułapka. Oszuści znów atakują kierowców
-
08:15
Aleksandra Owca (Razem) ostro o sondażu przed wyborami w Krakowie: "Został kupiony przez Nową Lewicę"
-
08:02
Weterynarz: u psów przegrzanie organizmu następuje szybciej, niż u ludzi
-
07:46
Utrudnienia dla kierowców między Babicami a Zatorem. Nowa organizacja ruchu
-
07:27
Sąd nie przesłucha biegłych z Lozanny. Wyrok w sprawie Jerzego Ziobry 23 lipca
-
07:09
Pięć lat oczekiwania i jest decyzja. Obwodnica Muszyny o krok bliżej
-
06:51
Kozy i owce pasą się na Zakrzówku i przy Forcie Bodzów
-
06:25
Ciepły i pogodny wtorek w Małopolsce. Noc też będzie spokojna
-
06:02
Polityczna anomalia w Krakowie. Radni ocenią władzę, której... już nie ma
-
22:16
Nowy Sącz zdążył przed terminem. Brak tego dokumentu mógłby sparaliżować nowe inwestycje
-
20:44
Kardynał Grzegorz Ryś powołał świeckiego ekonoma. Co zmienia się w kurii?
-
19:44
Mural zamiast wulgaryzmów. Tworzy go artysta i podpieczni ośrodka
-
19:09
Prezydent Nowego Sącza, Ludomir Handzel, z wotum zaufania
-
18:39
Co wspólnego mają św. Piotr i Frankenstein? "Wierz i czytaj. Rozmowy o literaturze i wierze"
-
17:30
Referendum, które zmieniło Europę. Co zostało z obietnic Brexitu?
-
15:05
Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 1.
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze