Sądeckie MPK od kilku dni testuje system dynamicznej informacji pasażerskiej. Na razie tablice, wyposażone również w syntezator mowy, pojawiły się w 6 punktach miasta . Zamontowano je na przystankach w Rynku, na Alejach Wolności, Batorego i na ulicy Kazimierza
- Tablice znajdują się na przystankach, które, z jednej strony, są najbardziej uczęszczane przez pasażerów, a z drugiej - przez te przystanki przejeżdża najwięcej naszych linii autobusowych- mówi Andrzej Górski dyrektor MPK w Nowym Sączu. Dzięki temu tablice będą efektywnie wykorzystane- dodaje Górski.
To jednak nie wszystkie niespodzianki. Dla pasażerów korzystających z przystanków, na których nie ma elektronicznych tablic przygotowano specjalną aplikację sms-ową.
- Wszystkie przystanki w mieście będą opisane. Wystarczy wysłać sms-a z numerem przystanku, a w zamian otrzymamy zwrotną informację, która będzie tożsama z tą wyświetlaną na tablicy- mówi Górski. Będzie zatem numer linii autobusowej, kierunek i czas przyjazdu autobusu.
Na razie MPK sprawdza jak system funkcjonuje, aby w razie potrzeby wprowadzić drobne korekty. Jeśli się sprawdzi- niewykluczona, że "mówiących tablic" w mieście pojawi się znacznie więcej.

Agata Wolak