Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W Oświęcimiu można już zdawać egzamin na prawo jazdy

Po kilkunastu latach przerwy w Oświęcimiu można zdawać na prawo jazdy. Na otwarcie filii małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w zachodniej Małopolsce zgodzili się radni sejmiku. Przygotowania trwały kilkanaście miesięcy. Pierwsze samochody egzaminacyjne już ruszyły na ulice miasta.

fot. archiwum RK


Stanisław Trenda, właściciel jednej z oświęcimskich szkół nauki jazdy, przyznaje, że to świetne rozwiązanie dla przyszłych kierowców z Oświęcimia, Wadowic i Chrzanowa.

- To bardzo dobry pomysł. Kursanci cieszą się, że nie muszą już na egzamin dojeżdżać do Bielska-Białej czy Tychów - zaoszczędzą bardzo dużo na dojazdach. - powiedział w rozmowie z Radiem Kraków Stanisław Trenda.

W pierwszy dzień zapisów na egzamin w Oświęcimiu zgłosiło się 40 kursantów. Część teoretyczną i praktyczną można zdawać od poniedziałku do czwartku od 7:30 do 14:30 w ośrodku przy ulicy Leszczyńskiej.


(Kamil Szyjka/ew)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię