Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Dopłaty dla rolników będą większe o 11 % zapewnia prezydent Bronislaw Komorowski

"Wszyscy rolnicy powinni mieć pewność, że system wsparcia z UE w postaci dopłat bezpośrednich nie będzie kwestionowany" - mówił w Mętkowie prezydent Bronisław Komorowski.

Fot. M.Mędela

Posłuchaj:
Prezydent komorowski w Mętkowie

            "Na polskiej wsi jest potencjał energii i kreatywności" - mówił dziś w Mętkowie niedaleko Chrzanowa Bronisław Komorowski. Przed II turą wyborów prezydent był z wizytą w Małopolsce. W wielopokoleniowej rodzinie Migasów Komorowski razem z małżonką zjadł obiad i obejrzał niewielkie gospodarstwo.

"Wszyscy rolnicy powinni mieć pewność, że system wsparcia z UE w postaci dopłat bezpośrednich nie będzie kwestionowany. Myślę, że na wsi polskiej jest wiele obaw, że nie wszystkie deklaracje polityków w tej kwestii  są szczere i sa oparte o rzeczywiste poglądy irzeczywistą wole działania" - dodał prezydent.

          W ten sposób Bronisław Komorowski odniósł się do obietnic Andrzeja Dudy. Już podczas telewizyjnej debaty zarzucał kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości, że w sprawach polskiej wsi zmienia zdanie w zależności od zbliżających się wyborów. A zdaniem Komorowskiego teraz rolnicy z pieniędzy unijnych będą mogli skorzystać w jeszcze większym stopniu.

            "Polscy rolnicy skorzystają z większej kwoty  o 11 %. Jeżeli się stara, jeżeli ma się dobre relacje w UE, jeżeli potrafi sie wykorzystywać mechanizmy, nie tylko finansowe, to wtedy sporo dla polskiej wsi mozna po prostu załatwić" - mówił prezydent Komorowski.

Podczas dzisiejszej wizyty Bronisława Komorowskiego w Mętkowie  był też mniej formalny akcent.

Były bitki z karczku z kapustą, ciasto drożdżowe z rabarbarem i kompot z truskawkami. W domu pani Kazimiery Migas razem z jej dziećmi i wnukami zjadł obiad. Dla całej rodziny wizyta prezydenckiej pary na obiedzie była wyjątkowym wydarzeniem.

Pani Kazimiera razem z mężem prowadzi niewielkie gospodarstwo rolne, jej córka pogotowie rodzinne. W Mętkowie prezydent zatrzymał się na chwilę w zabytkowym kościółku. To przeniesiony z Niegowici kościół, w którym jako wikariusz pracował Karol Wojtyła.

Wcześniej Bronisław Komorowski  spotkał się z mieszkańcami Nowej Huty.

Z Małopolski prezydent pojechał na Śląsk.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię