Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Andrzej Duda w Chrzanowie: "Kopalni Brzeszcze musimy bronić"

Kandydat na prezydenta - Andrzej Duda - był w piątek w Chrzanowie. W spotkaniu na rynku wzięło udział kilkuset mieszkańców. Kandydat PiS mówił m.in. do górników z Brzeszcz, że trzeba dopilnować, aby podpisane w styczniu porozumienie z rządem zostało zrealizowane.

Fot. Marek Mędela

Posłuchaj co mówi Andrzej Duda
Andrzej Duda w Chrzanowie, fot. Marek Mędela

Andrzej Duda podkreślał, że polska gospodarka musi być oparta na przemyśle. - Kiedy słyszę od tych wszystkich rządowych niby-speców, że kopalnie są nierentowne, to ja mówię tak: kopalnie przynoszą rocznie 7 mld do budżetu państwa, a sektor bankowy, który jest w 2/3 w rękach obcego kapitału przynosi 4 mld. I oni kopalnie chcą zlikwidować? - mówił kandydat PiS.

Przekonywał też, że "prezydent powinien jednoczyć społeczeństwo, wskazywać drogę rozwoju, szukać tego, co wspólne, aby zasypywać podziały". Kandydat Prawa i Sprawiedliwości po raz kolejny powtórzył też, że jest za obniżeniem wieku emerytalnego.

Na spotkaniu w Chrzanowie Andrzejowi Dudzie poparcia udzielił ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski. Wręczył kandydatowi obraz z chrzanowskim kościołem św. Mikołaja, wykonanym przez podopiecznych jego fundacji. Jak przyznawał duchowny, choć w pierwszej turze poparł Pawła Kukiza, teraz zagłosuje na kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

Choć w Chrzanowie w pierwszej turze zwyciężył zdecydowanie Bronisław Komorowski, kandydata Prawa i Sprawiedliwości  mieszkańcy przyjęli brawami i okrzykami "Zwyciężymy".

 

 

 

Marek Mędela/ar
 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię