Książki – wydane w roku 2015 – mogą do 30 kwietnia zgłaszać zarówno wydawcy, autorzy i krytycy literaccy, jak i sami czytelnicy za pośrednictwem wydawców. Spośród wszystkich wniosków kapituła nagrody wybierze pięć pozycji, które przejdą do ostatniej fazy konkursu. Ich autorzy spotkają się z czytelnikami w ramach cyklu „Po debiucie” podczas tegorocznego Festiwalu Conrada. Najlepszy debiut 2016 roku zostanie wyłoniony nie przez jury, ale publiczność, która wybierze swojego faworyta w głosowaniu internetowym. Wręczenie statuetki będzie miało miejsce w czasie uroczystej gali na Festiwalu Conrada – podczas pierwszej edycji towarzyszył jej wykład Jonathana Franzena, światowej sławy amerykańskiego pisarza. Laureatką 1. edycji została Liliana Hermetz z powieścią Alicyjka, opublikowaną przez wydawnictwo Nisza.

 

Do Kapituły Nagrody należą: prof. Michał Paweł Markowski (przewodniczący), Urszula Chwalba, Inga Iwasiów, Grzegorz Jankowicz, Zofia Król, Michał Nogaś, Tomasz Pindel, Joanna Szulborska-Łukaszewicz (sekretarz)

Jak zgłosić książkę do Nagrody?

Prawo do zgłaszania książek do Nagrody Conrada mają: autorzy, krytycy literaccy, wydawnictwa oraz członkowie kapituły Nagrody Conrada. Wnioski mogą zgłaszać także czytelnicy za pośrednictwem wydawców. W zgłoszeniu powinien być podany: tytuł książki, autor, wydawnictwo, rok wydania oraz numer ISBN. Do zgłoszenia należy dołączyć siedem egzemplarzy książki.

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2016 roku

Zgłoszenia należy złożyć w Kancelarii Magistratu Urzędu Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Świętych 3–4 lub przesłać drogą pocztową na adres właściwego wydziału ds. kultury Urzędu Miasta Krakowa z dopiskiem na kopercie „Nagroda Conrada”.

 

INF.PRAS/MNM