2 listopada 2012 w Turchin Center for the Visual Arts w Boone w Północnej Karolinie (USA) otwarta zostanie wystawa 24 grafików z Krakowa.
Wystawa przygotowana we współpracy z Jan Fejkiel Gallery z Krakowa zatytułowana jest Wystawa jest jedną z pięciu ekspozycji w ramach trwającego rok (od 6 lipca 2012 do 1 czerwca 2013) programu . W programie tym przewidzianych jest 5 wystaw współczesnej sztuki polskiej obejmujących malarstwo, grafikę, fotografię, intalacje, modę.

The Turchin Center for the Visual Arts otwarte w roku 2003 jest najwiekszym tego rodzaju obiektem w regionie. Centrum posiada własną kolekcje dzieł sztuki i kilka wystawienniczych galerii. Wystawy prezentowane przez Turchin Center koncentrują się na historycznym jak i współczesnym programie. Centrum jest departamentem Appalachian State Univesity.

W ponad dwudziestoletniem okresie działalności Jan Fejkiel Gallery przygotowała kilkanaście zbiorowych wystaw grafiki w kraju i za granicą . jest największym z dotychczasowych pokazów .

Wystawa ma więc na celu ukazać jej różnorodność, a nie jak w przypadku wcześniejszych kolekcji tematyczny wybór. Stąd też i wiążący tytuł dla 65 grafik 24 artystów. odnosi się bowiem z jednej strony do mocno zakorzenionej w naszej grafice figuracji, ale też z drugiej strony do ukrytej pod przedmiotową warstwą obrazu przestrzeni metaforyczno-symbolicznej wyznaczającej od lat już kanon dyscypliny.

EKSPOZYCJA czynna do 9 lutego 2013