Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

"Gladiatorzy. Herosi Panoptikonu" Małgorzaty Mizi w Tarnowie

Najnowsza wystawa malarstwa Małgorzaty Mizi, krakowskiej architektki, profesor Politechniki Krakowskiej w Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie. Wernisaż wystawy 26 listopada o godz. 18 . Ekspozycja czynna będzie do 15 grudnia

Wystawa odwołuje się do zapoczątkowanego przez artystkę w 2016 roku cyklu Panoptikum. To  zapożyczona od autora-pomysłodawcy, angielskiego filozofa Jeremy’ego Benthama , idea wybiegu, woliery – dozorowanej klatki – nieustannie kontrolowanej, doglądanej w sposób niewidoczny dla jej pensjonariuszy. Każda wystawa z cyklu zawiera inny zestaw obrazów zmienia się tez konfiguracja treści, ale zamysł i struktura ekspozycji pozostaje podobna.

M. Mizia - Herosi z ametystu

dr hab. inż. arch. Małgorzata Mizia - malarka, architekt, profesor na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Głównym obszarem jej zainteresowań jest malarstwo sztalugowe i ceramika. W dorobku ma ponad 50 wystaw indywidualnych w Polsce, prezentowanych m.in. w Willi Decjusza (2000) i Pałacu Sztuki w Krakowie (2010), zamek Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu (2013), także w galeriach zagranicznych „Spire Studios” (2013) i „Bashas Walk” (2014) w Beacon NY, oraz „New Century Artists” w Nowym Jorku-Chelsea na Manhattanie (2013), za które uzyskała pochlebne recenzje krytyków sztuki. Wzięła udział w wielu wystawach zbiorowych, związkowych, poplenerowych. Stale uczestniczy w międzynarodowych plenerach interdyscyplinarnych, również zagranicznych.

Obrazy artystki znajdują się w zbiorach instytucji i osób prywatnych w kraju i za granicą (Włochy, Niemcy, Słowacja, Hiszpania, Austria, Kanada, W. Brytania, Stany Zjednoczone).„Gladiatorzy. Herosi Panoptikonu”

Małgorzata Mizia - wystawa malarstwa

4 listopada - 15 grudnia 2021

Galeria Niebieska MBP

Ul. Krakowska 4, I piętro

Wernisaż wystawy odbędzie się 26 listopada (piątek), o godz. 18.00. Wstęp wolny.G

Autor:
Jolanta Drużyńska

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię