Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zrewitalizowane boiska przy ośrodku dla dzieci niewidomych i słabowidzących

367 tys. zł kosztowała rewitalizacja boisk sportowych przy placówce dla dzieci niewidomych i słabowidzących w Krakowie. "Sport to dla naszych podopiecznych jedna z szans na wyrównywanie barier" – powiedział PAP dyrektor placówki Marcin Dębski.

fot: Paweł Morawczyński

posłuchaj

Prezentacja nowych boisk przy Zespole Szkół i Placówek pn. Centrum dla niewidomych i słabowidzących odbyła się w środę z udziałem prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego. Koszt inwestycji – 367 tys. zł – w całości pokryło miasto.

"Takie inwestycje są niezbędne przy takich szkołach" – mówił dyrektor ZSiP Centrum dla Osób Niewidomych i Słabowidzących Marcin Dębski. W jego ocenie nowoczesne boiska przyniosą uczniom wiele profitów.

"Sport dla osób niewidomych i niedowidzących jest jedną z szans na wyrównywanie barier. Chodzi nie tylko o kwestie zdrowotne, rehabilitacyjne, ale też o znalezienie w osobie z niepełnosprawnością talentu sportowego, dzięki któremu może konkurować w różnych dyscyplinach i czuje się doceniana, potrzebna" – powiedział dyrektor.

Podkreślił, że miasto cały czas wspomaga ośrodek, ale też zwrócił uwagę: "Musimy szybciej się modernizować, żeby móc konkurować ze zwykłą oświatą. Nasz ośrodek musi być lepiej wyposażony, aby mógł lepiej służyć wychowankom – bo oni mają większe potrzeby, a my chcemy, aby po ukończeniu edukacji mieli równe szanse na rynku pracy”.

Zespół Szkół i Placówek pn. Centrum dla niewidomych i słabowidzących w Krakowie działa od 1948 r. Podopieczni placówki są w wieku od trzeciego miesiąca życia do 24. roku życia. Bardzo małe dzieci ośrodek obejmuje wszechstronną opieką, zespołem wczesnego wspomagania rozwoju. Placówka kształci dzieci i młodzież na wszystkich etapach, kończąc na słuchaczach szkół policealnych. Działa tu też szkoła muzyczna.

"Wypuszczamy wykształconego, kompetentnego, dobrze przygotowanego do wejścia na rynek pracy absolwenta" – zaznaczył dyrektor i dodał, że im wcześniej dziecko z dysfunkcją wzroku rozpocznie edukację w ośrodku, tym lepiej.


 

 

 

Źródło:
Polska Agencja Prasowa

Autor:
Paweł Morawczyński

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię