Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

ZIKiT testuje miejskie rowery. Nowego operatora KMK Bike poznamy najpóźniej w przyszłym tygodniu

  • Kraków
  • date_range Środa, 2016.04.20 14:45 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:35 )
Urzędnicy z krakowskiego ZIKiT-u testują różne rodzaje rowerów, które mają służyć krakowianom w ramach miejskiej wypożyczalni. To jeden z ostatnich elementów długiej procedury wyłaniania nowego operatora KMK Bike.

Fot. ZIKiT

Posłuchaj relacji Macieja Skowronka
ZIKiT testuje miejskie rowery. Którym będziemy jeździć po Krakowie?

Oferty na obsługę roweru miejskiego złożyły cztery firmy. Teraz wszystkie są dokładnie sprawdzane - także pod kątem sprzętu. Komisja konkursowa testuje dostarczone przez operatorów jednoślady. 

"Sprawdzamy, czy mają takie wymogi, jakie były przedstawione i czy da się je sprawnie wypożyczyć" - mówi Michał Pyclik z ZIKiT-u.

Nowy operator ma być znany najpóźniej na początku przyszłego tygodnia.  Jednak zanim uruchomi cały system - minie trochę czasu. Oferenci podali różne terminy - od miesiąca, nawet do trzech. To nie jest dobra wiadomość, ale urzędnicy zapewniają, że czekanie się opłaci. Rower miejski będzie bowiem bardziej przyjazny w obsłudze, będzie działał także w zimie, a umowa będzie podpisana na... osiem lat! 

Przypomnijmy, że Kraków był pierwszym miastem w Polsce, które uruchomiło miejską wypożyczalnię rowerów. Było to w 2008 roku.
Przez cały czas jednak pozostawiała wiele do życzenia. W tym roku problemy mają się skończyć.

 

 

(Maciej Skowronek/ew)

Obserwuj autora na Twitterze: 

 

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię