Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zamiast zwiedzać Francję muszą wracać do Polski

  • Kraków
  • date_range Poniedziałek, 2012.05.21 10:04 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:13 )
Gimnazjaliści z feralnej wycieczki do Francji dziś wieczorem wrócą do Krakowa.
W sobotę Biuro Turystyczne Excalibur Tours ogłosiło upadłość. Biuro nie miało pieniędzy, aby zapłacić za pobyt uczniów w paryskim hotelu. Paryż miał być pierwszym przystankiem na trasie ich podróży. Jednak zamiast zwiedzać Francję, gimnazjaliści wracają do Polski na koszt Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.
A jak wybrać wycieczkę, żeby nie narazić się na taką przygodę? Na pierwszy rzut oka sprawdzenie czy biuro podróży nie upadnie - jest trudne. Wybierając się na wakacje warto jednak sprawdzić podstawowe informacje o biurze w którym kupujemy wycieczkę. Po pierwsze, dobrze prosperująca firma powinna być wpisana do rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych.
Piotr Odorczuk - kierownik biura prasowego urzędu marszałkowskiego mówi, że ubezpieczenie jest ważne, bo daje nam pewność, że nawet jeśli biuro upadnie - będziemy mogli wrócić z powrotem do domu. A oprócz tych informacji przed naszym wyjazdem warto sprawdzać także fora internetowe no i starym, ale dobrym zwyczajem radzić się znajomych.

Elżbieta Żywioł

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię