Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Włosi i Holendrzy odwiedzili Auschiwtz (GALERIA)

  • Kraków
  • date_range Środa, 2012.06.06 13:33 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:16 )
Reprezentacja Włoch i Holandii odwiedziła były obóz w Auschwitz. Sportowcy oddali hołd wszystkim ofiarom obozu pod Ścianą Straceń na dziedzińcu bloku 11. Piłkarze odwiedzili także min. blok nr 4 i 5 i obóz Birkenau.

fot. Kuba Niziński

Posłuchaj Sebastiano Vernazza dziennikarz La Gazzetta dello Sport
Włoska delegacja pod ścianą śmierci złożyła wieniec z kwiatów w barwach narodowych. Towarzyszyła im delegacja rzymskiej gminy żydowskiej - w tym jeden były więzień, Piero Terracina, który opowiadał piłkarzom o obozie. Włosi zwiedzali muzeum Auschwitz, wpisywali się do księgi pamiątkowej. Potem udali się do Birkenau.Niedługo po nich do muzeum Auschwitz dotarli także stacjonujący w Krakowie Holendrzy. Pod Ścianą Straceń - w miejscu, w którym Niemcy rozstrzeliwali więźniów - ustawili kilkadziesiąt zniczy. Hołd ofiarom Auschwitz oddadzą także przylatujący w środę do Krakowa Anglicy.W ubiegły piątek do Auschwitz udała siędelegacja niemieckiej federacji, w której byli min. urodzeni w Polsce Miroslaw Klose i Lukas Podolski.

Drużyna wicemistrzów świata mieszka w Krakowi i trenuje na stadionie przy Reymonta. Italia na bazę podczas Euro 2012 wybrała Wieliczkę. Włosi treningi mają na stadionie Cracovii i Górnika Wieliczka.

KN


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię