Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Władze Krakowa: zgromadzenie na Rynku było bezprawne

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2012.05.25 11:13 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:14 )
"Zgromadzenie zostało rozwiązane nie dlatego, że ośmieszało miasto, ale dlatego, że było bezprawne" - takie jest oficjalne stanowisko władz miasta Krakowa po dzisiejszej likwidacji "obozu oburzonych" na krakowskim rynku.

Fot. Grzegorz Krzywak

Od kilku dni grupa kilkunastu osób w rozbitych na płycie rynku namiotach protestowała przeciwko polityce prezydenta Jacka Majchrowskiego. On sam na dzisiejszej konferencji stwierdził, że ta demonstracja przestała spełniać wymogi legalnego zgromadzenia, dlatego obóz został usunięty.
Aby zgromadzenie spełniało wymogi prawne - musi być na nim obecnych minimum 15 osób. Urzędnicy, którzy odwiedzili obóz doliczyli się tylko pięciu osób - co ich zdaniem - spowodowało samorozwiązanie prostestu.
Obecni na konferencji w magistracie "oburzeni" - zapowiedzieli, że nie zrezygnują ze swoich działań i jeszcze dziś wrócą na płytę Rynku Głównego. Przez chwilę pikietowali również pod magistratem - skandując hasła:"złamaliście prawo - byliśmy tam legalnie" oraz "miasto to nie firma - miasto to my". Posłuchaj: []

(Grzegorz Krzywak/jp)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię