Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Więcej godzin pracy dla nauczycieli - postuluje PiS

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.08.09 06:31 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:27 )
Dłużej w szkole ale z rocznym urlopem w garści - tak przyszłość pedagogów widzi Prawo i Sprawiedliwość.

Archiwum Radia Kraków

Liczbę godzin pracy nauczycieli można zwiększyć, ale urlopy dla poratowania zdrowia - zostawić - przekonywał poranny gość Radia Kraków. Włodzimierz Bernacki. Poseł Prawa i Sprawiedliwości z Tarnowa zgodził się, że zmiany są potrzebne ale w Kartę Nauczyciela nie należy ingerować.
Przywileje wynikające z ustawy od dawna są zarzewiem konfliktów na linii krakowski samorząd-pedagodzy. W Krakowie na urlopach dla poratowania zdrowia przebywa 370 nauczycieli. Urlopy kosztują miasto 18 mln zł rocznie. "Swoją" Kartę Nauczyciela pisze również Kraków. Samorząd proponuje krótszy urlop i obowiązek spędzania 8 godzin w szkole każdego dnia. Projekt zakłada likwidację zasiłków i odpisów na doskonalenie zawodowe. Kraków rocznie wydaje na edukację w mieście 1,1 mld zł.


(Daniela Motak/jg)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię