W niedzielę ulicami Krakowa przebiegli uczestnicy dwóch maratonów - XIX Krakowskiego Półmaratonu Marzanny i VIII Biegu z dystansem "Dla małych serc". Jak poinformowała policja, nie ma już utrudnień na drogach, ruch odbywa się normalnie.

Krakowski Półmaraton Marzanny rozpoczął się przy krakowskich Błoniach o godz. 11, tuż po nim z Bulwarów Wiślanych przy Moście Kotlarskim ruszyli uczestnicy VIII Biegu z dystansem "Dla małych serc".

W atmosferze sportowej rywalizacji biegacze chcieli powitać wiosnę, ale jak zaznaczali organizatorzy - Fundacja VENA SPORT oraz Krakowski Klub Biegacza DYSTANS - celem zawodów jest także promocja biegania jako najprostszej formy aktywności sportowej oraz zebranie funduszy na potrzeby fundacji wspierającej kardiochirurgię dziecięcą "Schola Cordis".

Z powodu imprezy z utrudnieniami musieli liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej. Na czas biegów zamknięta była al. Focha, ul. Królowej Jadwigi, ul. Emaus, ul. Kościuszki i ul. Księcia Józefa, a samochody były prowadzone objazdami. Brak przejazdu obowiązywał także na ul. Podzamcze oraz św. Idziego. Zmiany obowiązywały też na trasach tramwajów nr 1, 2, 6, 8, 13 i 18 oraz licznych autobusów. Impreza miała potrwać do godz. 14.30. Jak poinformowało o tej porze biuro prasowe małopolskiej policji, wydarzenie zakończyło się, a ruch odbywa się już normalnie.