Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W krakowskim ZOO powstała zimowa ścieżka zwiedzania

Wizyta w ogrodzie zoologicznym zimą? Ależ tak! Krakowskie ZOO przygotowało specjalną zimową ścieżkę zwiedzania.

Fot. mat. prasowe ZOO

Każdy odwiedzający ogród może bezpłatnie w kasie lub u ochrony przy wejściu głównym odebrać specjalnie przygotowaną mapę. Ta pomoże dotrzeć do zwierząt, które na śniegu i mrozie czują się "jak ryba w wodzie": lisów polarnych, sów śnieżnych, tygrysów syberyjskich, wielbłądów czy panter śnieżnych. Można zaobserwować, jak te zwierzęta przygotowują się do zimy. Na odwrocie mapy umieszczono gry, zabawy i rebusy dla najmłodszych odwiedzających.

ZOO zaprasza także do zwiedzania egzotarium, pawilonu zwierząt nocnych, małpiarni i żyrafiarni, gdzie można zobaczyć bardziej egzotyczne gatunki zwierząt. W żyrafiarni dodatkowo na gości czeka jedna z szopek eksponowanych w ramach akcji „Wokół szopki”. To dzieło Mariana Dłużniewskiego z 1999 roku. Można ją oglądać do 31 stycznia.

Więcej szczegółów na stronie internetowej ogrodu.

Tematy:
Autor:
Materiały prasowe

Opracowanie:
Ewelina Kołpak

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

3291697

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię