- Nie można było prowadzić dalej tych rozmów, nie zgłaszając swojej kandydatury na urząd prezydenta miasta Krakowa. Mamy ostatni moment na zaapelowanie do kandydatów, którzy wcześniej ze mną rozmawiali. Myślę wprost o rektorze Stanisławie Mazurze i pośle Rafale Komarewiczu, żeby wsparli koalicję samorządową - mówił Jerzy Muzyk.

Jerzy Muzyk zdecydował się na start w wyborach dosłownie w ostatniej chwili. - Zdecydowałem się na start w wyborach prezydenckich, bo sondaże pokazują, że wciąż niemal 20% wyborców nie ma swojego kandydata - przekonywał wówczas Jerzy Muzyk w rozmowie z Jackiem Bańką.

Jerzy Muzyk miał kandydować z KWW Samorządny Kraków. W związku z tym, że karty do głosowania zostały już wydrukowane, jego nazwisko będzie na nich widniało; głos oddany na Muzyka będzie jednak nieważny.

Skreśleń nie będzie, bo to niemożliwe już. Będzie za to konieczność wywieszenia w lokalach wyborczych informacji o wycofaniu tej kandydatury. Także członkowie komisji będą o tym słownie informować wyborców

- powiedział PAP Piotr Bukowski, dyrektor Wydziału Organizacji i Nadzoru Urzędu Miasta Krakowa.

Stanisław Mazur w środę nie zrezygnował

- Na razie wciąż obaj jesteśmy kandydatami - przekonuje konsekwentnie Stanisław Mazur, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego i kandydat na prezydenta Krakowa. W środę znów, wspólnie z innym kandydatem, Aleksandrem Miszalskim z Koalicji Obywatelskiej, mówił o wyborczych planach.

Dla wielu osób wspólne wystąpienia obu panów to jasny sygnał, że któryś z nich zrezygnuje i przekaże swoje poparcie drugiemu. W sondażach wyżej stoi Miszalski.

- Jesteśmy anonsowani jako dwaj kandydaci. Uzgodniliśmy, że będziemy rozmawiać o programie. Te rozmowy są konstruktywne. Będziemy dalej rozmawiać, wierząc, że przyjdzie nam współpracować. Proszę mi wierzyć, że na razie się koncentrujemy na programowej współpracy - mówił prof. Mazur.

W środę Mazur z Miszalskim przedstawili swoje plany dotyczące zagospodarowania dzielnicy Wesoła w Krakowie, czyli terenów po Szpitalu Uniwersyteckim przy Kopernika. Ich zdaniem prace idą zbyt wolno, proponują przygotowanie nowego planu we współpracy ze środowiskami naukowymi, kulturalnymi oraz z mieszkańcami. Przygotowanie takiego planu mogłoby trwać rok, potem by była realizacja.

Pieniądze z KPO na ten cel zadeklarował przebywający w Krakowie wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jacek Protas.

W wyborach samorządowych na urząd prezydenta Krakowa powalczą: Andrzej Kulig, poseł Koalicji Aleksandr Miszalski, były wojewoda małopolski i poseł Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Kmita, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego - prof. Stanisław Mazur, radny Łukasz Gibała, poseł Konfederacji Konrad Berkowicz, poseł Trzeciej Drogi Rafałem Komarewicz oraz aktywista Adam Hareńczyk.