Ma się koncentrować na wsparciu współpracy polsko-tureckiej w biznesie, turystyce, kulturze i edukacji. Z powstania konsulatu w Krakowie cieszył się Tahsin Tunç Üğdül , ambasador Turcji w Polsce: "Kraków jest jednym z głównych centrów gospodarczych i komunikacyjnych Polski oraz ekonomicznym węzłem w Małopolsce. Co więcej, ważnym centrum sztuki, gdzie odbywają się liczne wydarzenia artystyczne, a także absolutnie obowiązkowym punktem turystycznym tak dla Polaków jak i cudzoziemców, goszcząc prawie 13 milionów turystów rocznie."

Nowo powstały konsulat honorowy obejmie swoim działaniem obszar trzech województw: małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego.

 

Tomasz Bździkot/jgk


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.