Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tragiczny bilans majówki na małopolskich drogach

  • Kraków
  • date_range Poniedziałek, 2012.05.07 07:31 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:10 )
7 ofiar śmiertelnych i 84 rannych - to tragiczny bilans majówki na małopolskich drogach.

Fot. Marek Mędela


Kierowcy podczas długiego weekendu po raz kolejny pokazali  brawurę i nieznajomość przepisów. Wielu  usiadło za kółkiem po spożyciu alkoholu.

Pijany i nieodpowiedzialny - tak można określić zachowanie mężczyzny którego  podczas minionego weekendu zatrzymali policjanci.  Jechał z  Radziszowa w powiecie Krakowskim  do Katowic. Inny nietrzeźwy kierowca tym razem w powiecie Bocheńskim w miejscowości Gorzków śmiertelnie potrącił pieszego  po czym porzucił samochód  uciekł. Kilka godzin później 25-latek wpadł w ręce policji. Policjanci zatrzymali aż 260 nietrzeźwych kierowców. Wśród śmiertelnych ofiar minionego weekednu byli nie tylko kierowcy osobówek ale też motocykliści.

3 osoby zginęły a 10 zostało rannych w wypadkach drogowych w okolicach Oświęcimia w czasie długiego majowego weekendu. Oświęcimska policja ocenia, że od lat nie odnotowała tak dramatycznych "majówkowych" statystyk. Wszystkie ofiary to młodzi motocykliści. Do kolejnego wypadku z ich udziałem doszło wczoraj wieczorem w Zasolu, niedaleko Brzeszcz. Na łuku drogi kierujący motorowerem 17 latek zjechał na przeciwny pas i zderzył się z fiatem Punto. Motorowerzysta trafił do szpitala, ma połamane nogi. Policjanci z Oświęcimia zatrzymali też 10 nietrzeźwych kierujących. Siedmioro z nich to rowerzyści.

Na drogach w całym kraju doszło do 938 wypadków, w których zginęło 65 osób, a 1218 osób odniosło obrażenia.
(Joanna Gąska/Marek Mędela/jp)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię