Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

ŚDM 2016: W Krakowie powstanie 30 parkingów dla autokarów z pielgrzymami. RAPORT

  • Kraków
  • date_range Poniedziałek, 2016.04.11 11:28 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:34 )
Zespół Zadaniowy ds. Współpracy z Komitetem Organizacyjnym ŚDM przygotował specjalny raport prezentujący przygotowania stolicy Małopolski do Światowych Dni Młodzieży. Znajdziemy w nim m.in. informacje o tym, które krakowskie ulice staną się parkingami i gdzie zatrzymają się tysiące autokarów z pielgrzymami. W raporcie są również informacje o planowanych wydarzeniach i prognozowanej liczbie uczestników tego religijnego wydarzenia.

Przygotowanie w Brzegach

Światowe Dni Młodzieży: plac budowy wokół Pól Miłosierdzia w Brzegach, fot. Marek Lasyk
W Campusie Misericordiae w Brzegach odsłonięto Dzwon Miłosierdzia

Parkingi, które zostaną utworzone w ciągach ulic:

Parkingi, które zostaną utworzone poza ulicami:

Raport przedstawia stan na 31 marca 2016 roku. Znajdziemy tam też informacje m.in. o tym, które szkoły przygotują miejsca noclegowe dla pielgrzymów, gdzie znajdą się strefy gastronomiczne i jakie wydarzenia towarzyszące będą odbywały się w ramach Światowych Dni Młodzieży. Pełny raport do pobrania w załączniku na dole strony


Światowe Dni Młodzieży to spotkania młodych katolików, odbywające się co dwa-trzy lata, zapoczątkowane z inicjatywyJana Pawła II w 1985 roku. Festiwal religijny gromadzi setki tysięcy młodych ludzi na wspólnej modlitwie.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie i Wieliczce, spotkanie z papieżem Franciszkiem - potrwają od 26 do 31 lipca. Szacuje się, że w wydarzeniu może wziąć udział nawet 2 mln osób. Swoją obecność potwierdził też prezydent Polski Andrzej Duda.

Tegoroczne spotkanie z papieżem będzie się odbywać pod hasłem: "Błogosławieni miłosierni". Taki sam tytuł nadano hymnowi światowego spotkania młodych.

 

RK/krakow.pl


Pliki

download
.pdf (2 353 KB)
Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię