Z samego rana w poniedziałek drogowcy rozpoczęli prace na ulicach Kazimierza Wielkiego i Kobierzyńskiej. Na razie tylko na chodnikach. 
Jak zapowiada Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa to dopiero początek utrudnień na obu tych ulicach. 
"W dalszej części prac w trakcie robót na jezdni, w zależności od pasa, który będzie remontowany, będzie wprowadzany ruch jednokierunkowy i objazd ulicą Królewską i Kijowską. Remont zaplanowany jest na 2 miesiące, czyli cały czerwiec, lipiec, z początkiem sierpnia powinien się zakończyć. Przy czym gros tego czasu utrudnienia będą punktowe, bardziej będą dotyczyły pieszych niż kierowców. Na ulicy Kobierzyńskiej również realizujemy remont nakładkowy. Prace również zaplanowane są na 2 miesiące i na początku sierpnia powinny się zakończyć" - mówi Pyclik.
Od 6 czerwca zamknięta jest też ulica Grzegórzecka w kierunku Dietla. To akurat jest związane z kolejnym etapem przebudowy wiaduktu kolejowego.
"Zostaną wyznaczone objazdy od ronda Grzegórzeckiego. Ulicą Kotlarską, Podgórską i Starowiślną najszybciej będzie można to miejsce objechać. Natomiast piesi i rowerzyści będą mogli przemieszczać się wyznaczonymi drogami pod wiaduktem. Sądzę, że to ostatnia taka duża zmiana jeżeli chodzi o tę inwestycję kolejową" - mówi Piotr Hamarnik z Polskich Linii Kolejowych. 
Utrudnienia na Grzegórzeckiej potrwają około trzech miesięcy. 
Jak co roku tak dużą liczbę remontów drogowcy tłumaczą mniejszym ruchem na drogach w okresie wakacji jak i zbliżającymi się Igrzyskami Europejskimi.