Jak informują służby wojewody - Inspektorzy Ochrony Środowiska przeprowadzali własne badania, własnym dwoma certyfikowanymi urządzeniami. Pomiary wykonywano przez tydzień. Wykazały, że stężenia najbardziej uciążliwych substancji są... na niskim poziomie i mieszczą się w normie.

Według inspektorów i urzędników - urządzenie, którymi badał powietrze urząd miasta pokazywało sprzeczne i błędne dane. Mogło na przykład ulec rozregulowaniu.

Wnioski ze spotkania są też takie, że powietrze w Skawinie będzie jeszcze dokładniej badane. Wojewódzki Inspektorat jest też gotowy zainstalować dodatkową stację pomiarową w Skawinie - właśnie w strefie przemysłowej.Urząd miasta musi wskazać dokładne miejsce i zapewnić tam dostęp do prądu.

W Skawinie znów ciężko oddychać. Burmistrz uspokaja i zapewnia o współpracy z WIOŚ

Tymczasem Wojewódzki Inspektorat zamierza nakazać jednej z firm w Skawinie... przerwanie działalności! Wcześniej inspektorzy ukarali już ten zakałd mandatem, za niedozwoloną emisję szkodliwych substancji. Chodzi o przedsiębiorstwo zajmujące się termicznym usuwaniem farb i plastiku z metalowych przedmiotów. Najpierw było 500 złotych mandatu za wpuszczanie do atmosfery pyłów i gazów bez wymaganych zezwoleń.

Na początku przyszłego tygodnia ma być zaś dostarczony firmie nakaz wstrzymania działalności.

 

J.Orszulak/M.Skowronek/bp

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.