Przyczyną dużych utrudnień dla komunikacji tramwajowej w Krakowie są prace serwisowe na węźle linii tramwajowej Poczta Główna, które będą się odbywały od strony ulicy Starowiślnej. Samochody i tramwajem nie będą mogły skręcać w lewo z ul. Westerplatte w Starowiślną. 8 linii tramwajowych zostało zawieszonych, a 7 do końca miesiąca będzie kursowało objazdem - głównie ulicą Dietla i Stradomską. Taka sytuacja potrwa do końca sierpnia (SZCZEGÓŁY).

Samochody osobowe będą mogły skręcać w ul. Starowiślną od św. Gertrudy.

Także od poniedziałku zmienia się organizacja przejazdu przez Most Nowohucki, gdzie prace przeniosą się z wyremontowanej już jezdni południowej na północną. Prace i utrudnienia mają tam jeszcze potrwać przez około 2 miesiące.

Od poniedziałku zamknięty będzie także przejazd kolejowy na ulicy Fredry w krakowskich Łagiewnikach. Powodem jest remont torowiska. Kolejarze wyznaczyli objazd przez ulice Połomskiego i Turowicza. Inaczej pojadą też autobusy komunikacji miejskiej. Tam utrudnienia potrwają do końca sierpnia.

Maciek Skowronek/Bartłomiej Maziarz/jgk


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.