20 stycznia kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie ustalili, że poszukiwany przez organy ścigania 32-latek przebywa pod jednym z adresów w Skawinie. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Przemyślu do odsiadki 6 miesięcy pozbawienia wolności za kradzież tożsamości oraz na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Jarosławcu o poszukiwaniu za przywłaszczenie rzeczy mu powierzonej, za co z kolei orzeczono mu karę 50 dni pozbawienia wolności.

Pod ustalonym adresem policjanci zastali członków rodziny poszukiwanego, którzy poinformowali funkcjonariuszy, że 32-latek obecnie „przebywa za granicą w celach zarobkowych”. Kryminalni jednak nie dali temu wiary i postanowili dokładnie sprawdzić każdy kąt mieszkania. Okazało się, że stróże prawa mieli rację, bo poszukiwany był na miejscu i starannie się ukrył przed nimi w… łóżku, w schowku na pościel.

32-latek został przez policjantów zatrzymany, osadzony w policyjnej celi, a kolejnego dnia doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi wcześniej zasądzoną karę prawie 8 miesięcy pozbawienia wolności.