Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Pijani rodzice opiekowali się niemowlęciem. Grozi im 5 lat więzienia

25-latka i jej 36-letni partner podejrzani są o narażenie ich dziesięciomiesięcznej córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Rodzice, mając prawie po 2 promile alkoholu "opiekowali" się dzieckiem. Kiedy fakt ten ujawnili pracownicy MGOPS w Niepołomicach, kobieta wyszła przez okno, a ojciec zabarykadował się z dzieckiem w domu.

Fot. Pixabay

W środę, pracownicy wielickiej opieki społecznej, którzy chcieli skontrolować jedną z rodzin, nie zostali wpuszczeni do mieszkania. Wtedy  nabrali podejrzeń, że 25-latka i jej 36- letni partner sprawujący opiekę nad małymi dziećmi, mogą być pod wpływem alkoholu. Kiedy pracownicy opieki stali przed drzwiami mieszkania, kobieta wyskoczyła przez okno i podeszła do nich porozmawiać. Kobieta za wszelką cenę chciała przekonać pracowników MOPS-u, że wszystko jest w porządku i nie potrzeba kontroli. Od kobiety wyczuwalna była woń alkoholu. Okazało się, że w środku mieszkania  pozostał jej partner wraz z niemowlęciem. O sytuacji pracownicy opieki społecznej zawiadomili służby.

Niepołomiccy policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zażądali od mężczyzny wpuszczenia ich do środka. Wbrew żądaniom policjantów mężczyzna jednak nie chciał otworzyć drzwi. W obawie o zdrowie dziecka dzielnicowy dostał się do wnętrza mieszkania przez okno i tam obezwładnił gospodarza.

Rodzice zostali przebadani na zawartość alkoholu. Matka miała 1,9, natomiast ojciec 1,8 promila. Niemowlę zostało przekazane do pogotowia opiekuńczego, podobnie jak starsze, 3,5 -letnie dziecko, które odebrano z przedszkola. O dalszych losach dzieci zadecyduje sąd rodzinny.

Rodzice, na których ciążył obowiązek opieki nad swoim dzieckiem, usłyszeli zarzuty narażenia go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i przyznali się do winy. Grozi im do 5 lat więzienia.

Autor:
Materiały prasowe

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię