Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Na naukę nigdy za wcześnie. Trwają warsztaty Startup Weekend Kids

  • Kraków
  • date_range Sobota, 2018.02.03 20:42 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:16 )
Niemal siedemdziesięcioro dzieci zgromadziły organizowane w Krakowie warsztaty Startup Weekend Kids. Zadaniem uczestników jest stworzenie w ciągu trzech dni startupu o charakterze biznesowym lub społecznym.

Gogle do rozszerzonej rzeczywistości, ledowe żaluzje czy sposoby na upiększanie miasta. To tylko kilka projektów zaproponowanych przez dzieci w ramach Startup Weekend Kids - trzydniowych warsztatów dla najmłodszych, podczas których dowiedzą się, jak od podstaw stworzyć innowacyjne przedsięwzięcie.

Podczas warsztatów dzieci nauczą się pracy w zespole, podziału kompetencji i prezentacji efektów swojej pracy. Jak mówią organizatorzy Startup Weekend ma pobudzić kreatywność uczestników, a tej, jak pokazują realizowane przez nich projekty nie brakuje.

Nad projektami czuwają doświadczeni mentorzy i eksperci - graficy, marketingowcy czy programiści. Mateusz Cebula z Krakowskiego Parku Technologicznego, będącego jednym z organizatorów wydarzenia, przekonuje, że dzięki warsztatom dzieci nauczą się pracy w grupie, będą potrafiły też zweryfikować i docenić własne pomysły.

Nad projektami czuwa grono kilkudziesięciu ekspertów i mentorów wspierających dzieci w realizacji ich pomysłów. Startup Weekend Kids potrwa do niedzieli.

Ostatniego dnia uczestnicy doprecyzują prototypy, przygotują strony sprzedażowe i zaprezentują gotowe projekty, które następnie będą ocenione przez sędziów - praktyków biznesu.

Jakub Kusy/bp

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię