Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Krakowski Alarm Smogowy: Plakaty w całym mieście

  • Kraków
  • date_range Poniedziałek, 2013.09.16 11:03 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:34 )
Kilkadziesiat plakatów dotyczących smogu zawisło w Krakowie. Są na nich cytaty mieszkańców miasta skarżących się na zanieczyszczenia i związane z nim grafiki. Akcja potrwa do końca września i ma dać do myślenia władzom wojewódzkim. Mają one jeszcze w tym roku uchwalić przepisy dotyczące zakazu palenia węglem, a także program ochrony powietrza.


Czyste powietrze to nie przywilej, to podstawa egzystencji - przekonuje ekipa Krakowskiego Alarmu Smogowego. Dzisiaj w kilkudziesięciu punktach miasta zawisły plakaty uświadamiające wagę problemu, jakim jest smog.

Krakowski Alarm Smogowy chce plakatami zaapelować do władz wojewódzkich. Mają one tej jesieni podejmować decyzje związane z ochroną powietrza. Plan zakłada, że w ciągu pięciu lat z krakowskich mieszkań miałyby zniknąć piece węglowe. Miałby też obowiązywać zakaz wydawania pozwoleń na budowę domów ogrzewanych węglem czy drewnem.

Jeśli nowe przepisy zostaną uchwalone, miasto będzie refundować mieszkańcom 90 proc. kosztów wymiany starych pieców na nowe , bardziej ekologiczne. Możliwe, że będzie też dopłacało do wyższych rachunków, które będą dostawać mieszkańcy miasta.

Czytaj także: Krakowianie przeciwni smogowi. Marsz w Krakowie
Czytaj także: Antysmogowa kampania w Krakowie wystraszy turystów?
 


( Michal Jedrkowiak /dw)

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię