Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kraków zbiera datki dla WOŚP

  • Bartłomiej Ziaja
  • date_range Niedziela, 2023.01.29 12:42 ( Edytowany Niedziela, 2023.01.29 12:55 )
Trwa Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna edycja imprezy odbywa się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Na ulicach Krakowa już od rana stoją wolontariusze, którzy zbierają datki.

fot: B.Ziaja

posłuchaj wolontariuszy

Większość wolontariuszy kwestuje kolejny raz, robili to już w poprzednich latach. Podkreślają, że trzeba pomagać innym i że znają osoby, którym sprzęt kupiony przez WOŚP uratował życie.

Jak co roku finałowi towarzyszy wiele imprez. W samo południe 12 w Krakowie wystartował Bieg Wielkich Serc, wieczorem na koncerty zaprasza też Nowohuckie Centrum Kultury.

fot: B. Ziaja

fot: B. Ziaja

Rekordowa liczba biegaczy wzięła udział w tegorocznym Biegu Wielkich Serc na bulwarach Wiślanych w Krakowie. To 9. edycja akcji organizowanej przez krakowskich harcerzy w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Mimo niskiej temperatury i padającego śniegu aż 770 osób stanęło na starcie 5-kilometrowej trasy.

Autor:
Bartłomiej Ziaja

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię