Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kraków: Paczkomat do odbioru dokumentów ułatwi obsługę w urzędzie

  • Kraków
  • date_range Poniedziałek, 2020.06.29 14:11 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:33 )
Paczkomat Urząd 24, czyli urządzenie, które pozwoli mieszkańcom załatwić sprawy bez wchodzenia do budynku i konieczności kontaktowania się z urzędnikami, stanął w Krakowie. Za jego pośrednictwem odebrać można wiele dokumentów, m.in. dowód rejestracyjny.

Fot. Bogusław Świerzowski, UMK

Dzięki Paczkomatowi Urząd 24, który dostępny jest przy wydziale ewidencji pojazdów i kierowców urzędu miasta przy al. Powstania Warszawskiego, mieszkańcy będą mogli odebrać wiele dokumentów.

Wśród nich są m.in. wtórniki dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu, tablice rejestracyjne, prawa jazdy i pozwolenia na kierowanie tramwajem. W ten sposób będzie można również wymienić dowód rejestracyjny, jeśli zajdzie taka konieczność, otrzymać profil kandydata na kierowcę czy wpis kwalifikacji zawodowej.

Podczas poniedziałkowej prezentacji urządzenia podkreślano, że korzystanie z niego w znaczący sposób przyczyni się do ograniczenia kolejek w urzędzie, a także ograniczenia bezpośredniego kontaktu mieszkańców z urzędnikami, co w czasie pandemii jest szczególnie istotne.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zwrócił uwagę, że w trakcie przymusowej izolacji część z nas przestawiła się na zakupy za pośrednictwem internetu – taki trend można wykorzystać zatem także w innych obszarach.

"Pomyśleliśmy o połączeniu tych dwóch rzeczy – żeby ludzie nie tylko mogli odbierać w paczkomatach to, co kupią w sklepach, ale także dokumenty, które są wytwarzane w urzędzie. Zamiast stać w kolejkach, mogą nawet w środku nocy przyjść i odebrać sobie to, co zostało dla nich przygotowane" – wyjaśnił prezydent.

Przypomniał, że nowy paczkomat to już trzecie takie urządzenie dostępne w Krakowie. Pozostałe są przy dwóch innych wydziałach ewidencji – na osiedlu Zgody w Nowej Hucie i przy ul. Wielickiej; wszystkie przekazał InPost.

Wiceprezes zarządu Integer.pl Marcin Pulchny wyjaśnił, że dokumenty za pośrednictwem urządzenia będzie można odebrać o każdej porze dnia i nocy, dowolnego dnia. "To jest rozwiązanie nie tylko na czas pandemii. To realizacja wizji miasta przyjaznego mieszkańcom" – ocenił.

Szczegółowe informacje o działaniu urządzenia i o możliwości załatwiania spraw w wydziale ewidencji znaleźć można na stronie internetowej bip.krakow.pl, a także uzyskać pod numerem: 12-616-91-09, od godz. 7.40 do 15.30.

Fot. Bogusław Świerzowski, UMK

 

(PAP/sp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

617781

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię