Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kalwaria Zebrzydowska: Zasadź drzewo, zabij smoga!

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2013.04.12 11:36 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 04:01 )
Mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej i Lanckorony zasadzili w sobotę nowy las. W ten sposób chcą walczyć z cuchnącym malopolskim powietrzem.

Sadzonki są już gotowe. Fot. Tomasz Baluś

Posłuchaj o przygotowaniach do akcji
Zabij smoga nad Krakowem. Fot. www.naszakalwaria.pl


12 tysięcy drzew: sosen, jodeł i buków zasadzili w sobotę mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej i Lanckorony. Po sąsiedzku chcą pomóc Krakowowi oczyścić powietrze ze szkodliwego smogu. Będą zachęcać również mieszkańców całej Małopolski, do przeprowadzenia podobnych akcji w całym regionie.

" Powietrze może oczyścić przyroda. Las to są nasze płuca " - mówi Robert Sarapata z Cechu Rzemiosł Rożnych w Kalwarii Zebrzydowskiej, jeden z organizatorów akcji.
 


Drzewa zostały posadzone na dwuhektarowej polanie w lesie na granicy Kalwarii Zebrzydowskiej i Lanckorony. Sadzonki dostarczyło Nadleśnictwo Andrychów. W piątek okolice Kalwarii solidnie zlał deszcz. Zdaniem organizatorów akcji, to dobry znak, bo gleba jest miękka i sadzonki będą lepiej się przyjmować.(Marek Mędela)

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię