Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Jak zarobi na siebie odnowiony stadion Hutnika?

  • Kraków
  • date_range Środa, 2012.07.11 08:04 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:23 )
Kraków szuka pomysłu na wykorzystanie najlepszego trawnika w Europie. Chodzi o murawę na stadionie miejskim Hutnika Kraków, która na przyjazd Anglików, na czas Euro, została wymieniona.

Fot. Maciej Skowronek

Posłuchaj wypowiedzi Marcina Szczerbaka z Zarządu Infrastrukty Sportowej
W miejsce poprzedniej, posadzono bardziej miękką, sprężystą, mocniejszą i o lepszym podłożu. Kosztowała około 150 tysięcy euro. Za trawę zapłaciła federacja angielska, teraz miasto musi murawę utrzymać.Zdaniem Piotra Jasińskiego ze Stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010 drużynie Hutnika, która rozgrywa tam swoje mecze, tak drogi prezent nie był potrzebny. "Nie jest rolą stowarzyszenia utrzymywanego przez kibiców i lokalne firmy, aby utrzymywać tak drogą zabawkę" - mówi Jasiński. Trawa wymaga codziennej pielgnacji. Jest podlewana rano i wieczorem, co trzy dni jest koszona.Tymczasem Zbigniew Sasorski, rzecznik Zarządu Infrastruktury Sportowej uważa, że utrzymanie tego trawnika wcale nie będzie droższe niż utrzymanie poprzedniego, ale przyznaje, że murawa musi teraz na siebie zarobić.

Na angielskiej trawie grać teraz będzie trzecioligowy Hutnik Kraków i pierwszoligowa drużyna Okocimski Brzesko. Kto jeszcze pobiega na angielskim trawniku, okaże się w najbliższych miesiącach.

(Ola Ratusznik/jp)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię