Muzeum uruchomiło specjalną internetową lekcję, która ma przybliżyć najważniejsze tematy z historii byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu zagłady. "Internet daje nam duże możliwości edukacyjne" - mówi Bartosz Bartyzel z Muzeum Auschwitz i dodaje, że to oferta dla osób, które nie mają możliwości przyjazdu do muzeum lub dla tych, które nie znały problemu a po zapoznaniu się z internetową lekcją - być może - zechcą do Oświęcimia przyjechać.

Lekcja składa się z dwóch części. Pierwsza dotyczy Auschwitz jako obozu koncentracyjnego - jego założenia, rozbudowy i funkcjonowania, a także różnych grup więźniów.
Wśród poruszanych tematów są m.in.wyżywienie i odzież, warunki mieszkaniowe, praca w obozie, kary, egzekucje i pseudomedyczne eksperymenty. Część druga dotyczy masowej zagłady Żydów w Auschwitz a także maskowania zbrodni i ustalenia liczby ofiar.


Żeby zapoznać się z nową ofertą Muzeum Auschwitz trzeba wejść na jego stronę internetową www.auschwitz.org.pl Aplikacja na razie działa tylko w języku polskim. Inne wersje językowe zostaną uruchomione za kilka tygodni.


Marek Mędela/bp