Władze Myślenic zdecydowały, że będą przyjmować wszystkie wnioski o wymianę pieca, aż do piątku

Myślenicki ekodoradca przyznaje, że nie wszyscy chętni stojący w kolejce załapią się na dotacje. Ale być może będzie to sygnał dla gminy, aby przygotować drugą edycję programu. 

"Na pewno wszyscy nie załapią się teraz na dofinansowanie, ale i tak przyjmiemy ich dokumenty - mówi ekodoradca z Myślenic Dariusz Zborowski

"To będzie dla nas cenny sygnał, jakie jest zapotrzebowanie, bo wtedy pan burmistrz i rada miejska będą mogli decydować. Być może trzeba będzie pomyśleć o kolejnej odsłonie albo ewentualnie realokacji środków, które były przeznaczone pierwotnie na Stop Smog" - komentuje Zborowski.

Na Myślenicki Program Wymiany Pieców przeznaczono z budżetu gminy milion złotych. Ekodoradcy czekającym na swoją kolej przypominają też, że można także cały czas korzystać z pieniędzy z programu "Czyste Powietrze".

Maciej Skowronek/łk

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.