Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Będzie specjalny 72-godzinny bilet turystyczny. Turyści będą mogli podróżować po całym Krakowie

Turyści będą mogli podróżować po całym Krakowie, przez trzy doby, za 25 złotych. Rada Miasta przyjęła projekt utworzenia specjalnego 72-godzinnego biletu turystycznego, który będzie można uzyskać w lipcu, sierpniu oraz wrześniu. Niższe ceny biletów MPK mają też zachęcić turystów do rezygnacji z samochodu i poruszania się po Krakowie transportem zbiorowym.

fot: Pixabay

posłuchaj Łukasza Franka

Dodatkowo, jak dodaje dyrektor Zarządu Transportu Publicznego Łukasz Franek, mają zachęcić turystów do odwiedzenia nie tylko centrum Krakowa: Chcemy zachęcać do zwiedzania Nowej Huty, klasztorów na obrzeżach miasta. Turyści będą mogli 72 godziny podróżować za 25 złotych, wszyscy w ramach taryfy ulgowej.

Kartę #zwiedzajKrakow mogą otrzymać turyści, którzy spędzą przynajmniej jedną noc w obiekcie noclegowym będącym partnerem programu.
Gwarantuje ona też zniżki m.in. w muzeach i wielu atrakcjach turystycznych. W ubiegłym roku goście pobrali 12 tys. 250 takich kart. 

 

Autor:
Tomasz Bździkot

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię