Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Anioły znikają z kalwaryjskich kapliczek...

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2012.05.22 08:49 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:13 )
Bernardyni z Kalwarii Zebrzydowskiej proszą o zwrot skradzionych aniołów.

Posłuchaj mówi ojciec Gracjan Kubica
Bernardyni z Kalwarii Zebrzydowskiej ...apelują do sumień złodziei i proszą o zwrot skradzionych aniołów. Jak już informowaliśmy - przez ostatnich 20 lat kalwaryjskie ołtarze i kaplice zostały ogołocone z figurek skrzydlatych postaci. Najwięcej skradziono z kościołów na kalwaryjskich dróżkach. Takich kaplic w Kalwarii Zebrzydowskiej jest ponad 40. Jak podkreśla ojciec Gracjan Kubica, kustosz sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, najwięcej aniołów znieknęło z małych kapliczek, w których tak lubią modlić się pielgrzymi.Niestety niektórzy z nich zamiast wynosić coś ważnego w swoich sercach, wynosili rzeźby . A bernardyni przypominają , że kradzież aniołów to świętokradztwo.

Marek Mędela/bp

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię