Radio Kraków
 • A
 • A
 • A

Jak wybrać wiarygodnego dewelopera przy zakupie mieszkania?

Kupno mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Wybór odpowiedniego dewelopera jest kluczowy, aby uniknąć problemów i zapewnić sobie spokojne życie w nowym lokum. W tym artykule przedstawiamy kilka kroków, które pomogą ci wybrać wiarygodnego dewelopera.

Sprawdzanie reputacji dewelopera

Pierwszym krokiem przy wyborze dewelopera jest sprawdzenie jego reputacji. Możesz to zrobić na różne sposoby:

 1. Internetowe opinie i recenzje: Warto zacząć od przeglądania opinii w internecie. Na przykład, jeśli interesuje cię Marvipol deweloper, sprawdź fora internetowe, portale społecznościowe oraz specjalistyczne strony z recenzjami deweloperów.

 2. Strony internetowe poświęcone ocenom deweloperów: Strony takie jak https://pewnylokal.pl/sprawdz-dewelopera/ dostarczają szczegółowych informacji i ocen deweloperów. Znajdziesz tam opinie o wszystkich deweloperach.

 3. Rekomendacje znajomych i rodziny: Jeśli ktoś z twoich bliskich kupował mieszkanie od konkretnego dewelopera, jego doświadczenie może być cenną wskazówką.

Weryfikacja dokumentacji i finansów

Kolejnym krokiem jest dokładna weryfikacja dokumentacji dewelopera oraz jego sytuacji finansowej. Deweloper powinien posiadać wszystkie niezbędne pozwolenia i dokumenty potwierdzające legalność inwestycji. Ważne jest także sprawdzenie, czy firma nie ma zaległości finansowych.

 1. Księgi wieczyste i pozwolenia: Upewnij się, że grunt, na którym powstaje inwestycja, jest własnością dewelopera i że posiada on wszelkie niezbędne pozwolenia na budowę.

 2. Stabilność finansowa: Sprawdź raporty finansowe dewelopera, aby upewnić się, że nie ma on problemów z płynnością finansową. 

 3. Gwarancje bankowe: Niektórzy deweloperzy oferują gwarancje bankowe, które zabezpieczają twoje pieniądze na wypadek, gdyby deweloper miał problemy z dokończeniem inwestycji.

Wizyta na budowie i rozmowa z klientami

Osobista wizyta na budowie oraz rozmowa z obecnymi lub byłymi klientami dewelopera to doskonały sposób na zweryfikowanie jego wiarygodności.

 1. Wizyta na placu budowy: Zobacz, jak wygląda postęp prac na budowie. Czy wszystko przebiega zgodnie z planem? Czy teren jest dobrze zorganizowany? To może świadczyć o profesjonalizmie dewelopera.

 2. Rozmowa z mieszkańcami: Jeśli to możliwe, porozmawiaj z osobami, które już mieszkają w inwestycjach ukończonych przez dewelopera. Mogą oni dostarczyć ci cennych informacji na temat jakości wykonania oraz późniejszej obsługi klienta.

Podsumowanie

Wybór wiarygodnego dewelopera to kluczowy krok w procesie zakupu mieszkania. Dokładne sprawdzenie opinii, weryfikacja dokumentacji oraz bezpośredni kontakt z inwestycjami dewelopera to podstawowe kroki, które należy podjąć. Korzystanie z zasobów stron, które wystawiają opinię o deweloperach, może znacząco ułatwić ten proces, a opinie o Bouygues Immobilier, Profit Development czy https://pewnylokal.pl/sprawdz-dewelopera/deweloper/echo-investment-opinie dostarczą cennych wskazówek. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek i zapewnisz sobie spokojne życie w nowym mieszkaniu.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię