Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Uwaga kierowcy! Fatalne warunki na małopolskich drogach. RELACJA

  • Aktualności
  • date_range Poniedziałek, 2021.02.08 06:59 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 00:55 )
Z powodu nieustających opadów, trasy są zaśnieżone. Pada też marznący deszcz, więc jest bardzo ślisko. Dla Małopolski obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia wydane przez synoptyków. Alert dotyczy marzących opadów deszczu, zwłaszcza w południowych powiatach. W pozostałej części regionu dodatkowo zawieje i zamiecie śnieżne oraz intensywne opady śniegu. Ostrzeżenie jest ważne do wieczora. Proszę jechać ostrożnie i wyruszyć z domu z zapasem czasu.

fot: Martyna Masztalerz

11.20 - Do końca dnia popada słaby śnieg, w rejonie Krakowa przybędzie go do 2 cm. Na Podhalu gołoledź. Ostrzeżenia synoptyków przed marznącym deszczem i intensywnymi opadami obowiązują w Małopolsce do wieczora.

11.07 - Ogromne problemy z torowiskami w Krakowie. W związku z tym tramwaje kursują na skróconych lub na zmienionych trasach. Przez rondo Mogilskie kierowana jest linia nr 24. To w związku z utrudnieniami na ul. Basztowej. Przez mróz blokują się zwrotnice. Z powodu blokady na Zwierzynieckiej do Cichego Kącika kierowane są linie nr 1 i 2. Przez ulice Dietla i Starowiślną, czyli także po zmienionych trasach, jeżdżą tramwaje nr 6,8,10,13.

10.43 - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia w związku z intensywnymi opadami śniegu. W całym kraju obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia, na południu stopnia drugiego, a na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu miejscami najwyższego, trzeciego stopnia. Instytut ostrzega także przed silnym wiatrem i gołoledzią.

10.36 - Kolejne utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej w Krakowie. Na ulicy Krakowskiej - w kierunku Wawelu - zablokowana jest zwrotnica. Linie nr 6, 8, 10 i 13 kierowane są na objazd ulicami Dietla i Starowiślną. Kolejna taka sytuacja - to już nie pierwsza dziś - na ul. Zwierzynieckiej. W związku z tym tramwaje nr 1 i dwa kierowane są do Cichego Kącika. W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi skróconą trasą jeździ autobus linii nr 248.

10.17 -  Na Podhalu przestał co prawda padać marznący śnieg, ale IMGW prognozuje, że te opady jeszcze dziś wrócą. Nie jest zbyt zimno, bo jedynie dwa stopnie na minusie, ale to nie przeszkodzi opadom w zamarzaniu na jezdniach.

10.06 - Ponad 130 pługów i piaskarek pracuje na drogach krajowych w Małopolsce. Najgorzej jest DK 7 w kierunku Kielc - w Michałowciach i Słomnikach oraz na DK 94 do Olkusza i  DK 44 do Oświęcimia. Tam pada marzący deszcz, a na drogi wiatr nawiewa śnieg z pól.

9.46 - Sytuacja na drogach się nieco poprawiła, choć dalej są miejsca, w których utkniemy. To między innymi obwodnica Krakowa. Tam największy korek widać na wysokości zjazdu na Zakopiankę, głównie na jezdni w stronę Katowic. Zatłoczone są także siódemka ze Słomnik do Krakowa i stara czwórka w okolicach Wieliczki.

9.30 - Na ulicy Zakopiańskiej wykoleił się tramwaj. Linie nr 8, 19 i 22 są zawracane w Łagiewnikach. Na trasie Łagiewniki - Borek Fałęcki kursuje komunikacja zastępcza. Z kolei z powodu zablokowanej zwrotnicy utrudnienia były na odcinku rondo Grzegórzeckie - aleja Pokoju. Tramwaje nie jeździły w kierunku Hali Targowej. Teraz ruch już wraca do normy. Nadal na skróconych trasach jeżdżą autobusy: 227, 248, 278 i 212.

9.26 - "Na trasie z Gdowa do Wieliczki nie byłoby problemu, gdyby lokalni właściwie TIRów jechali w stronę Krakowa, nakładając troszkę drogi przez Targowisko, a tak to dzięki nim od rana droga zablokowana właśnie i w Łazanach, i w Trąbkach. TiR na rejestracji KWI wie doskonale, jakie tam są warunki, a jednak dalej próbuje jechać" - pisze słuchacz Radia Kraków.

9.15 -

 

9.03 - "-6 stopni i marznący deszcz. Koniec świata nie ma jazdy" - pisze w SMS-ie słuchacz Radia Kraków.

8.58 - Komunikację w Małopolsce utrudnia dziś atak zimy. W Krakowie opóźnienia mają autobusy i tramwaje. Część linii, z powodu śliskiej nawierzchni, zmieniła lub skróciła swoje trasy. Tak jest m.in. w przypadku autobusów: 202, 227, 248 i 278. Kursy mają około 20-minutowe opóźnienia. Utrudnienia są w kursowaniu tramwajów na odcinku Rondo Grzegórzeckie - Aleja Pokoju. Tam zablokowana jest zwrotnica. W związku z tym linie nr 1 i 22 jeżdżą przez rondo Mogilskie.

8.54 - Opady śniegu i śniegu z deszczem niemal w całym kraju. Błoto pośniegowe na drogach. Ślisko, ale drogi przejezdne – w poniedziałek w poinformowała w porannym komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

8.31 - Utrudnienia są też na kolei. Odwołano między innymi poranny pociąg z Andrychowa do Krakowa. Kłopoty są na liniach kolejowych w rejonie Bielska-Białej, Zwardonia i Chybia - tam Koleje Śląskie odwołują kursy. Z powodu awarii taboru rekordzistą jest pociąg z Zakopanego do Krakowa, który notuje już dwu-i-pół-godzinne opóźnienie. Duże opóźnienia mają też pociągi dalekobieżne.

8.23 - Z powodu awarii zwrotnicy przy ulicy Basztowej tramwaje linii 24-y kierowane są na objazdy przez rondo Mogilskie.

8.04 - Duże opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej w Krakowie. Jak informuje portal krakow.pl średnie opóźnienia autobusów wynoszą teraz około 20 minut.

 

 

7.43 - Jak informuje krakowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, na drogach w stolicy Małopolski pracuje teraz 100 procent floty do odśnieżania, czyli ponad 250 pojazdów, w tym ponad 60 solarek.

7.20 - Na tarnowskich drogach także łatwo nie jest. Mimo że śniegu spadło mniej niż w prognozach to i tak niektóre drogi stawiają spory opór kierowcom. Tak jest na przykład na podjeździe na podjeździe na wzniesienie w Piotrowicach, między Tarnowem a Tuchowem i na odcinku Tarnów - Szczucin

W samym Tarnowie główne trakty są przejezdne, ale trzeba uważać na pośniegowe błoto. W sumie na drogach Tarnowa i regionu pracuje teraz ponad 30 pługów i pługopiaskarek.

7.00 - Na Sądecczyźnie wszystkie drogi są przejezdne, ale warunki ciężkie. Mimo że trasy są odśnieżone i posypane, zalega na nich błoto pośniegowe i trzeba uważać. Zwłaszcza na górskich wzniesieniach, między innymi w Krzyżówce koło Krynicy, czy w Ptaszkowej. Ostrożność trzeba też zachować na lokalnych drogach, szczególnie w rejonie Muszyny i Piwnicznej. W powiecie nowosadeckim nie było jak dotąd żadnych zdarzeń drogowych.

6.50 - Na Zakopiance jezdnia jest odśnieżona, ale i tak jest ślisko, głównie przez marznący deszcz, który utrudnia życie kierowcom od bladego świtu.

 

Jeśli chodzi o korki na Zakopiance, na pewno można się ich spodziewać przy wjeździe do Krakowa. Zakopianka i tak prezentuje się całkiem nieźle na tle innych małopolskich arterii. Większość krajowych dróg jest mocno zakorkowanych. Nieciekawie wygląda też sytuacja na obwodnicy Krakowa, szczególnie w kierunku Katowic.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

Martyna Masztalerz/Joanna Porębska/Marcin Golec/RK/PAP/ko

Relacja na żywo z małopolskich dróg:

15:00 - Zablokowana droga w Rabsztynie koło Olkusza - w rejonie słynnego zamku. W zderzeniu dwóch samochodów ranne zostały 2 osoby. To droga prowadząca z Olkusza do trasy wojewódzkiej 783 do Wolbromia.

14.50 - Do końca dnia będzie sypał śnieg. Opady będą marznące, więc na drogach będzie bardzo ślisko.

14.34 - Wszystkie torowiska w Krakowie w tym momencie są przejezdne - informuje MPK. Udało się przywrócić ruch na trasie z ulicy Lubicz do Cmentarza Rakowickiego. Mogą być jednak opóźnienia w rozkładach jazdy.

14.25 - Piesi nie mają dziś lekko. Ta wygląda wiele przejść dla pieszych w Krakowie.

14.03 - MPK informuje, że udało odblokować rondo Grzegórzeckie. Tramwaje kursują już aleją Pokoju, ulicą Grzegórzecką i Powstania Warszawskiego. Zablokowany jest natomiast przejazd z ulicy Lubicz w kierunku Cmentarza Rakowickiego z powodu zablokowanej zwrotnicy. Linię numer 2 skierowano ulicą Mogilską do pętli na Wieczystej. W centrum Krakowa występują spore opóźnienia w rozkładach jazdy. Podróżując tramwajem trzeba się uzbroić w cierpliwość

13.47 -

13.22 - W Tatrach ocieplenie i odwilż. W Dolinie Pięciu Stawów i w Morskim Oku termometry wskazują teraz plus 2 stopnie. Szlaki są oblodzone i bardzo śliskie. TPN odradza wyjścia w góry, nawet w tatrzańskie doliny.

13.02 - Od rana w stolicy Małopolski bardzo dużo utrudnień na drogach. Po wykolejeniu tramwaju na rondzie Grzegórzeckim wyłączono napięcie w sieci trakcyjnej. Tramwaje kierowane są na objazdy przez ulicę Limanowskiego i Starowiślną. Od ronda Grzegórzeckiego w kierunku Małego Płaszowa oraz ronda Czyżyńskiego kursuje komunikacja zastępcza. Naprawiono natomiast awarię zwrotnicy przy ulicy Lubicz, linia nr 2 wróciła na normalną trasę. Skrócone są też niektóre podmiejskie linie autobusowe - do Bolechowic i Będkowic.

12.42 - "Od rana mieliśmy kilkanaście przypadków zablokowania zwrotnic na torowiskach przez zmarznięty śnieg. Tak było m.in. na ulicach: Krakowskiej, Kościuszki, Basztowej i Lubicz. To powoduje konieczność kierowania składów tramwajowych na objazdy" – powiedział PAP rzecznik prasowy krakowskiego MPK Marek Gancarczyk. "Służby Zarządu Dróg Miasta Krakowa robią, co w ich mocy, by ruch obywał się normalnie" - dodał.

12.25 -

12.12 -

12.01 - IMGW ostrzega przed zawiejami śnieżnymi, które są prognozowane na terenie prawie całego kraju. Wiatr może osiągać prędkość, nawet do 70 km/h.

11.42 - Najbliższy tydzień przyniesie pogłębienie zimowych warunków. Należy spodziewać się mrozu, którego odczuwalność pogłębią intensywne podmuchy wiatru i zamiecie. Na wschodzie i w centrum można się spodziewać 15 cm śniegu. Intensywne opady śniegu mają powrócić w czwartek. WIĘCEJ

11.33 -

11.29 - Około godzinne opóźnienia ma część pociągów dalekobieżnych, które dojeżdżają do stacji w Krakowie. Rekordzistą jest pociąg ze Szczecina do Przemyśla, który planowo ma dotrzeć do Krakowa o 13.00, a już notuje 90-minutowe opóźnienie. Spóźnione są też składy z Wrocławia, Poznania i Ostrawy. Pociągi regionalne kursują w miarę punktualnie.

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię