25. Festiwal Kultury Żydowskiej
To już ostatnie dni 25. edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej
Wciąż można uczestniczyć w warsztatach, a festiwalowa pracownia sitodruku zaprasza na pieczenie chałki i naukę śpiewu pod czujnym okiem Shai Tsabariego. Gwiazda koncertu w Synagodze Tempel i znakomity wokalista uważa, że śpiewać każdy może!
25. FKŻ: muzyka klezmerska, śpiew jidysz i pieczenie chałki
Festiwal Kultury Żydowskiej to nie tylko koncerty i wykłady, ale także okazja bardzo bliskiego kontaktu z tradycją - podczas warsztatów muzyki klezmerskiej, śpiewu jidysz, tańca, a także pieczenia tradycyjnej chałki- zarówno żydowskiej jak i polskiej. Tej sztuki można próbować codziennie, do piątku o godz. 13.00, podczas warsztatów pod hasłem "Challah znaczy Chałka".
25. Festiwal Kultury Żydowskiej. Dzień szósty
Dziś szósty dzień Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. Od rana do późnej nocy wypełniony spotkaniami, warsztatami oraz koncertami.
25. Festiwal Kultury Żydowskiej. Dzień piąty
Od paru dni Kazimierz jest miejscem wydarzeń 25. Festiwalu Kultury Żydowskiej. Jak co roku wydarzenie łączy tradycję z nowoczesnymi trendami sztuki z Izraela.
Festiwal Kultury Żydowskiej po raz 25. w Krakowie
Od 25 czerwca do 5 lipca w Krakowie zagości 25. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej. Hasłem jubileuszowej edycji festiwalu jest dzielnica żydowska. Centrum wydarzeń jest w tym roku Kwartał: specjalnie na czas festiwalu zbudowano minimiasteczko, które ma być przestrzenią pełniącą funkcje placu zabaw, czytelni, kawiarni, miejsca warsztatów i spotkań z literaturą, tańcem, architekturą i miejscem spotkań współczesnych i dawnych mieszkańców Kazimierza. Tegoroczna edycja FKŻ to dziesiątki imprez obejmujących najprzeróżniejsze dziedziny życia. Podzielone na cykle "Classic", "Off" "Art"i "Idee" pozwolą na kontakt z żydowską kulturą niemal we wszelkich jej aspektach.
W Krakowie rusza 25. Festiwal Kultury Żydowskiej
Hasłem jubileuszowej edycji festiwalu jest dzielnica żydowska. Centrum wydarzeń jest w tym roku Kwartał: specjalnie na czas festiwalu zbudowano minimiasteczko, które ma być przestrzenią pełniącą funkcje placu zabaw, czytelni, kawiarni, miejsca warsztatów i spotkań z literaturą, tańcem, architekturą i miejscem spotkań współczesnych i dawnych mieszkańców Kazimierza. 25. Festiwal Kultury Żydowskiej potrwa od 25 czerwca do 5 lipca.
Najnowsze
-
21:47
Szukasz jeszcze pomysłu na majówkę? Odwiedź mniej znane muzea Małopolski
-
20:15
Nie tylko Zakopane. Sądeckie uzdrowiska pełne turystów i atrakcji
-
19:55
Wisła nie wykorzystała swoich szans. Górą imienniczka z Płocka
-
19:43
Znikome zainteresowanie busami elektrycznymi do Morskiego Oka. Dyrekcja TPN: „Są dwa powody”
-
19:32
Nowy Dom Zdrojowy w Żegiestów-Zdrój ponownie otwarty
-
19:03
Majówka na wysokości – Jaworzyna Krynicka pełna odwiedzających
-
18:58
Kolorowe otwarcie parku wodnego w Krynicy-Zdroju – zabawa dla całych rodzin!
-
18:55
Wśród kwiatów... i historii. Dlaczego tak chętnie zwiedzamy to miejsce?
-
18:05
Giewont o wschodzie słońca? TPN przypomina: to teraz nielegalne!
-
17:52
Puchar Polski dla Legii Warszawa!
-
16:59
Zakopane - są miejsca, gdzie nie ma tłumów
-
16:46
W finale Pucharu Polski Legia walczy z Pogonią
-
13:30
Czarne dziury, ciemna materia i lot Uznańskiego. Fizyk wyjaśnia tajemnice kosmosu