|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Zakopane: Będą ulgi dla przedsiębiorców i rewizja zadań inwestycyjnych

Ulgi i ułatwienia w płatnościach mające pomóc przedsiębiorcom i ochronić miejsca pracy w mieście pod Giewontem zapowiedział burmistrz Zakopanego Leszek Dorula. Chce on także zrewidowania zaplanowanych działań inwestycyjnych.

Fot. PAP/Grzegorz Momot

"Nasze miasto, dotychczas licznie odwiedzane przez turystów w ciągu całego roku, musi zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Choć najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta, wszystkim nam leży na sercu los przedsiębiorców działających na terenie Zakopanego. Branża turystyczna, ale też przewoźnicy, właściciele sklepów, lokali usługowych i gastronomicznych, postawieni zostali w bardzo ciężkiej sytuacji. Wierzę gorąco, że ogłoszony i stale udoskonalany przez rząd pakiet pomocowy zwany tarczą antykryzysową, wspomoże przedsiębiorców w walce z gospodarczymi skutkami epidemii” – napisał burmistrz Dorula na internetowej stronie Zakopanego

Według działań ogłoszonych przez władze miasta, płatności podatków lokalnych, przede wszystkim podatku od nieruchomości, na wniosek przedsiębiorcy będą odraczane lub rozkładane na raty. Będzie też możliwość starania się o umorzenie zaległości podatkowych. Przedsiębiorcy wynajmujący lokale i grunty gminne, którzy ze względu na obecną sytuację musieli zawiesić działalność gospodarczą, będą mogli również wnosić o zmniejszenie lub rozłożenie na raty opłat za okres społecznej kwarantanny.

Burmistrz zadeklarował także chęć jak najszybszego spotkania z radnymi miejskimi w celu omówienia bieżącej sytuacji budżetowej.

„Wspólnie przeanalizujemy możliwość udzielenia innych środków pomocy mieszkańcom i przedsiębiorcom, mając w świadomości fakt, że jeżeli obecny stan utrzyma się przez dłuższy okres, trzeba będzie liczyć się z koniecznością zrewidowania zaplanowanych zadań inwestycyjnych” – napisał burmistrz.

Po ogłoszeniu stanu epidemicznego władze przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, zapewniły pomoc osobom starszym oraz samotnym. W mieście zostały także zawieszone opłaty za parkowanie.

 

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 

 

(PAP/sp)

 


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

0%
0%