|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Zmiany w Projekcie Planu Zagospodarowania Przestrzennego województwa marginalizują Tarnów?

Tak uważają przedstawiciele Kukiz '15, którzy zwracają uwagę m.in. na to, że w dokumencie wojewódzkim status Tarnowa został obniżony w stosunku do planu krajowego.

Posłuchaj, co mówi Ryszard Nejman z Kukiz '15

Fot. P. Topolski

Zdaniem Ryszarda Nejmana z Kukiz '15 w planie wojewódzkim założono większy rozwój Nowego Targu czy Oświęcimia niż Tarnowa. - Dokument może utrudnić ewentualne starania w przyszłości o utworzenie akademii tarnowskiej, lotniska czy nawet stadionu piłkarskiego na miarę ekstraklasy – uważa Nejman – Dokument rządowy, jakim jest koncepcja zagospodarowania kraju, zakłada budowę drogi ekspresowej S73 z Kielc przez Tarnów do granicy ze Słowacją oraz budowę linii kolejowej Żabno – Busko-Zdrój, która połączyłaby Szczucin z linią do Kielc. Te inwestycje są zaplanowane do roku 2033. W nowym planie zagospodarowania województwa, w przeciwieństwie do starego, tych inwestycji nie ma. Czyli jest to sprzeczność.

Kukiz '15 apeluje do radnych wojewódzkich oraz władz Tarnowa o interwencje w sprawie zmiany zapisów projektu Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa.

Miasto odpowiada, że już pod koniec października negatywnie zaopiniowało dokument i zgłosiło do niego poprawki, z których część została uwzględniona. Nie uwzględniono jednak m.in. wniosku o wykorzystanie nieczynnej linii kolejowej z Tarnowa do Szczucina na cele turystyczne. Ostatecznie jednak o wszystkim zdecyduje sejmik województwa, który może przyjąć plan jeszcze w lutym.

Prezydent Roman Ciepiela przekonuje, że "plan jest ważnym dokumentem regionalnym, ale nie jednym i to nie on przesądza o inwestycjach, które są i będą podejmowane w jakimkolwiek miejscu w Małopolsce".

Tymczasem Ryszard Nejman zwraca również uwagę, że w tym dokumencie wokół Tarnowa nie wyznaczono Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego przez co może być trudniej w pozyskaniu dotacji na wspólne działa miasta oraz gmin. Ekspert Kukiz 15' ubolewa również, że jedyną nową inwestycją zawartą w projekcie planu dla Tarnowa jest hala lodowiska.

 

Bartek Maziarz/wm

79%
21%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 15

Samolub

Poniedziałek, 7 maja 2018, 20:37

Najbardziej obciążona droga krajowa tranzytem ciezarowym Kielce-Tarnów gratuluje głupoty Małopolsce s73 to priorytetowa droga do modernizacji na trasie Warszawa, Radom, Kielce, Tarnów, Słowacja Wschodnia, już nie mówiąc o tym że ta droga jest dla wschodniej Malopolski i zach Podkarpacia główna drogą na północ, obejrzyjcie sobie mapę Polski bo chyba slabo wasze województwo ogarnia podstawy logiki, to jest pod plany ekspresowki jak S7 i ma tylko ciut mniejsze znaczenie, po A4 i S7, macie naprawdę slabe to województwo.

Odpowiedz

kolejorz

Niedziela, 18 lutego 2018, 20:18

Ciekaw jestem jakie to walory turystyczne na trasie dawnej linii kolejowej do Szczucina.

Odpowiedz

Artur

Niedziela, 18 lutego 2018, 18:20

Kto to jest ten ekspert Kukiz 15 Ryszard Nejman? Pisał pracę magisterską dotyczącą rewitalizacji miasta Tarnowa! Ciekawy dorobek ekspercki. Jaki ekspert taka analiza. Całość to wielki bełkot.

Odpowiedz

tarnowianin

Piątek, 16 lutego 2018, 15:47

Oczywiście, że nie nie ma prostego przełożenia. To, że ktoś potrafi chodnik wychodzić to nie oznacza, ze będzie dobrym radnym z szerokim horyzontem. Takim, który będzie działał nie w kierunku podziału budżetu i wyszarpania na swoje osiedle kilku złotych, ale w kierunku uczynienia takich rzeczy, że w tym budżecie będzie przybywać pieniędzy.

Odpowiedz

Czwartek, 15 lutego 2018, 18:28

@tarnowianin

Pamiętaj dobry społecznik nie znaczy dobry radny. Miasto nie przebije kolejnych Niedojadłów. Pozdrawiam.

Odpowiedz

tarnowianin

Czwartek, 15 lutego 2018, 14:59

@piter

Nie będę podawał nazwisk, bo zaraz mi ktoś powie, że robię propagandę wyborczą. Ja natomiast na pewno nie zagłosuję na partyjnych. Interesuję się swoją dzielnicą, wiem kto działa realnie na jej rzecz w radzie osiedla i na takie osoby będę głosował.

Odpowiedz

piter

Czwartek, 15 lutego 2018, 14:31

Tarnowianin ty widzisz jakiś ludzi godnych poparcia którzy mają pomysł i są w stanie coś zdziałać ? Jesli tak podaj przykład

Odpowiedz

tarnowianin

Czwartek, 15 lutego 2018, 08:49

Dalej wybierajcie ludzi takich jak obecny synonim prezydenta i radni miejscy to na pewno sytuacja w Tarnowie się poprawi...

Odpowiedz

bolo

Czwartek, 15 lutego 2018, 07:41

Tarnowa już nie ma ! To prowincja. Niestety ale Tarnów już się nie obroni a masowy exodus młodych po ukończeniu szkoły średniej nie skończy się nigdy. Bo żaden ambitny, wykształcony młody człowiek nie będzie wiązać swojej przyszłości z miastem które nie ma do zaproponowania kompletnie NIC. Aż trudno uwierzyć w to co się tutaj stało przez ostatnie 20 lat.

Odpowiedz

Tarnowianin

Środa, 14 lutego 2018, 20:03

Trzeba w końcu wstać z kolan i zacząć się bronić. Tłamszenie Tarnowa przez krakowskiego giganta trwa już od czasów PRL-u ale to co dzieje się od fatalnej i coraz częściej krytykowanej reformy administracyjnej z 1999 r. to już jest prawdziwy kolonializm. Prawdopodobnie to już ostatni moment w historii Tarnowa, kiedy może on jeszcze się uratować jako duży, znaczący ośrodek miejski i stolica regionu (może we współpracy z Nowym Sączem). Jeśli to przegapimy spadniemy do rangi takich miast jak np. Nowy Targ, Oświęcim, Bochnia, Dębica. Popieram wszelkie działania przeciwstawiające się takiemu scenariuszowi, niezależnie od opcji politycznej ich autorów.

Odpowiedz

Ja

Środa, 14 lutego 2018, 19:27

Nie ma jak nasz cudowny Romek który będąc prezydentem Tarnowa więcej robi dla Krakowa niż Tarnowa !!

Odpowiedz

prezes

Środa, 14 lutego 2018, 18:54

Kraków jest jaki pijawka. Wysysa krew z wszystkiego dookoła.

Odpowiedz

Dolot

Środa, 14 lutego 2018, 15:25

Może jak zmienimy nazwę miasta TARNÓW na "Tarnokraków", czy "Krakówantytarnowski", "Mniejszy Kraków Drugi", "Coś podległe Krakowowi", "Kraków n/Dunajcem", "Kraków najwspanialszy", "Kraków centrum wszechświata", "Kraków ponad wszystkimi", "Wszystko dla Krakowa", "Kraków podległy Krakowowi", itd., to jakimś cudem przełamiemy złą passę Tarnowa... Warto się nad tym zastanowić. Wtedy to będzie dopiero prestiż!

Odpowiedz

radiosłuchacz

Środa, 14 lutego 2018, 15:13

Miasto wnioskuje o przerobienie linii do Szczucina na cele turystyczne. No proszę... A tyle się mówiło o tym , że likwidacja tej linii lezy tylko w interesie Krakowa, bo jest to najkrótsza droga na Warszawę, tyle, że z pominięciem Krakowa... Jak widać nie tylko w interesie Krakowa leży likwidacja potencjalnie ważnego szlaku komunikacyjnego...

Odpowiedz

Środa, 14 lutego 2018, 14:34

Kto to jest ten Ryszard Nejman? Szukam i znaleźć nie mogę. Jakieś informacje, publikacje, książki? Równie dobrze mógł to być Jan Nowak.

Odpowiedz