|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego przejęła Małopolski Rynek Hurtowy

Dzięki temu agencja zyska 13 hektarów terenu w tym 3 hektary z przeznaczeniem w planie zagospodarowania przestrzennego miasta Tarnowa pod inwestycje. Ale to także pozwoli uratować majątek spółki Małopolskiego Rynku Hurtowego, która od 2 lat była w likwidacji. I groziła jej całkowita wyprzedaż majątku, który należał także do województwa małopolskiego jako udziałowcy Małopolskiego Rynku Hurtowego - podkreśla Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Mówi Marta Malec-Lech z zarządu województwa małopolskiego

Fot. Bartłomiej Maziarz

"To bardzo ważna i moim zdaniem kluczowa decyzja jeśli chodzi o rozwój miasta Tarnowa i subregionu tarnowskiego. Dzięki temu połączeniu na pewno ustabilizuje się sytuacja z samym funkcjonowaniem Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, ale też pojawią się nowe możliwości. Małopolski rynek hurtowy dysponował obszerną działką. Teraz przed Tarnowską Agencją Rozwoju Regionalnego będzie stało duże wyzwanie, aby tę działkę zagospodarować" - mówi Malec-Lech

Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego na nieruchomościach przejętych razem z Małopolskim Rynkiem Hurtowym przy ulicy Giełdowej chce utworzyć Centrum Obsługi Rynku Rolno-Spożywczego i Produkcji Ekologicznej. 

"Jest w tej chwili gotowa do zainwestowania działka o powierzchni 30 arów i my mamy w planie w 2021 roku na tym terenie wybudować kolejną halę. To będzie bardziej hala handlowa. Chcemy po prostu zintensyfikować handel, który się tam odbywa, owocowo-warzywny. Chcemy rozreklamować ten teren, ponieważ on de facto nie funkcjonuje w świadomości mieszkańców Tarnowa i okolic" - podkreśla prezes TARR Sławomir Pater

Jak zaznaczano podczas konferencji prasowej, pomysłodawcą połączenia się obu spółek, w których udziały ma województwo małopolskie, był zmarły niedawno Przewodniczący Rady Nadzorczej Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Antoni Barwacz. 

 

Bartłomiej Maziarz/łk

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

60%
40%