|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Gokarty czy motocross? Szykuje się batalia o tor w Buczu niedaleko Brzeska

Gmina Brzesko chciałaby wydzierżawić działkę w Buczu znanemu tarnowskiemu przedsiębiorcy z branży motoryzacyjnej na profesjonalny tor gokartowy. Jednak obecni dzierżawcy tego terenu z Brzeskiego Klubu Motocrossowego nie chcą się wyprowadzać. Przekonują, że gmina nie ma podstaw do wypowiedzenia umowy. Urzędnicy mają inne zdanie

posłuchaj argumentów Filipa Góry

fot: informatorbrzeski.pl

Prezes klubu Filip Góra w rozmowie z Radiem Kraków przekonuje, że o ewentualnym wydzierżawieniu terenu, na którym klub zbudował tor motocrossowy, dowiedział się przez przypadek od mieszkańców.

Zgodnie z zapisami umowy może ona zostać wypowiedziana :

"jeżeli dalsze trwanie Umowy okaże się z jakichś względów nieuzasadnione, w szczególności, jeżeli podmiot dzierżawny stanie się potrzebny Gminie Brzesko do realizacji jej zadań albo też nastąpią okoliczności, o których nie było wiadomo w dniu podpisania Umowy". Na tej podstawie motocrossowcy przekonują, że gmina nie może rozwiązać z nimi umowy tylko dlatego, że terenem jest zainteresowany ktoś inny.

Sekretarz Gminy Brzesko Stanisław Sułek podkreśla jednak, że prezes klubu podczas sesji Rady Miasta obiecał rozwiązać umowę za porozumieniem stron, żeby można było ogłosić przetarg na dzierżawę tego terenu. W przetargu mogliby wystartować zarówno motocrossowcy jak i przedsiębiorca z Tarnowa.

Filip Góra zrobi to dopiero wtedy, gdy gmina odda klubowi ponad 800 tysięcy złotych zainwestowanych tam przez 10 lat. Sekretarz gminy odpowiada: "Klub nigdy się do nas nie zwracał z zapytaniem czy może tam inwestować".

Prezes wyjaśnia, że inwestycje były konieczne: "Mamy tam jeden duży tor przygotowany do Mistrzostw Polski oraz mały tor, na którym jeżdżą i trenują dzieci. Oprócz tego mamy plany budowy toru Super Enduro. Jeśli mamy odejść, to niech nam to zrekompensują - wykupimy teren i wybudujemy tor, bo gdzieś jeździć musimy. Wszyscy wiemy, że jest duży problem z motocyklistami, którzy jeżdżą po lasach, łąkach i po cudzych terenach bo nie mają po prostu gdzie jeździć. My się łatwo nie poddamy". - przekonuje prezes Brzeskiego Klubu Motocrossowego.

Sprawa będzie głównym tematem zwołanego na wtorek 13 lutego, pierwszego od ponad 3 lat, zebrania wiejskiego w Buczu. Początek o godzinie 17 w szkole podstawowej.

 

Bartek Maziarz/bp

posłuchaj argumentów Stanisława Sułka

86%
14%