|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Trzeci most na Dunajcu rozwinie sieć połączeń komunikacyjnych na Sądecczyźnie?

Tak długo oczekiwany drugi most przez Dunajec w Nowym Sączu jeszcze nie został otwarty, a już rodzi się plan budowy trzeciej przeprawy. Chodzi o zgłaszany wcześniej projekt budowy przedłużenia ul. Piramowicza z przejściem przez Dunajec na stronę gminy Chełmiec. Dziś są tam pola, ale Nowy Sącz i Chełmiec w końcu zaczęły rozmawiać, czego efektem porozumienie podpisane w sumie przez osiem sądeckich samorządów.

Posłuchaj sądeckiego serwisu informacyjnego

Drugi most na Dunajcu został "spięty" w maju tego roku. Fot. Damian Radziak

Wójt Chełmca od dawna zabiegał o budowę nowej drogi od Brzeznej wzdłuż wałów Dunajca aż do drogi 75 w kierunku Brzeska.

 - Teraz oba projekty są jeszcze bardziej realne, bo nie są to już tylko plany Nowego Sącza i Chełmca tylko całej Sądecczyzny. Tworzymy mocny zespół samorządowców, który będzie starał się o pozyskanie środków zewnętrznych na realizację tej inwestycji  – mówi Radiu Kraków z optymizmem prezydent Nowak.

Do porozumienia przyłączyły się również Podegrodzie, Łącko, Stary Sącz i Łososina. Wśród sygnatariuszy podpisanego w sądeckim ratuszu porozumienia jest także starosta nowosądecki Marek Pławiak. Budowa zapisanych w porozumieniu dróg to nie tylko szansa na usprawnienie ruchu w Nowym Sączu i w Chełmcu. Dodatkową korzyścią będzie skomunikowanie zupełnie nowych terenów, na których można planować zarówno budownictwo mieszkaniowe jak i inwestycje biznesowe.

- Skorzystamy wszyscy. Ta droga doskonale wpisuje się w układ komunikacyjny. To droga marzeń – wierzy wójt Chełmca Bernard Stawiarski.

By to marzenie się spełniło trzeba będzie pokonać jeszcze jedną przeszkodę, a ta jest spora. Chodzi o znalezienie funduszy. Całość oszacowano wstępnie na 230 mln zł. W tym są też koszty budowy trzech mostów. Oprócz tego na przedłużeniu ul. Piramowicza, konieczne jest również przeprawienie przez Poprad Węgierskiej Bis i przejście przez Dunajec, by dojść do drogi nr 75 w Dąbrowej. Atutem w staraniach ma być teraz fakt, że nie będą to zabiegi jednego prezydenta czy wójta o nową drogę, tylko walka ośmiu samorządów o regionalną sieć połączeń.

 

Przypominamy: Nowy most na Dunajcu już niemal spięty

(Sławomir Wrona/ew)

Obserwuj autora na Twitterze: 

 

100%
0%