|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wojciech Kozak: Wystąpiliśmy do prezesa NFZ o podpisanie kontraktu dla Centrum Cyklotronowego

Wystąpiliśmy do prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, by jak najszybciej podpisał kontrakt na leczenie w nowo otwartym krakowskim Centrum Cyklotronowym - powiedział na antenie Radia Kraków wicemarszałek małopolski. Wojciech Kozak dodał, że chciałby, by pierwsi pacjenci mogli się tam leczyć już od początku przyszłego roku. Centrum Cyklotronowe Bronowice w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN zostało oficjalnie otwarte, choć ciągle bez kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

mówi: wicemarszałek Wojciech Kozak

fot. archwium RK

"Wystąpilismy do prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, aby jak najszybciej podpisał kontrakt z Centrum. Biorąc pod uwagę, że w skali województwa małopolskiego jest co najmniej kilku pacjentów w ciągu miesiąca kierowanych albo do Berlina albo do Pragi, więc Centrum jest potrzebne. Obawiam się jednak systemowego podejścia do chorób nowotworowych, którego w dalszym ciągu nie ma". Wojciech Kozak dodał, że chciałby, by pierwsi pacjenci mogli się tam leczyć już od początku przyszłego roku.

Centrum Cyklotronowe Bronowice to pierwszy tego typu ośrodek w Polsce i jeden z najnowocześniejszych na świecie. Chorzy na raka będą leczeni nie operacyjnie, a poprzez napromieniowanie guzów.  Do użytku oddane zostały dwa stanowiska, oba wyposażone w najnowocześniejszy system, który umożliwia precyzyjne uderzenie w guza wiązką protonów.

Niestety placówka wciąż nie ma podpisanego kontraktu z NFZ-tem. Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji musi zdecydować, które nowotwory mogą być leczone tą metodą. Dopiero wtedy NFZ będzie mogł rozpisać konkurs i podpisać kontrakt z Centrum.

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. GŁOSUJ

/Wacha/

 

7%
93%