|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wojciech Kozak: Wystąpiliśmy do prezesa NFZ o podpisanie kontraktu dla Centrum Cyklotronowego

Wystąpiliśmy do prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, by jak najszybciej podpisał kontrakt na leczenie w nowo otwartym krakowskim Centrum Cyklotronowym - powiedział na antenie Radia Kraków wicemarszałek małopolski. Wojciech Kozak dodał, że chciałby, by pierwsi pacjenci mogli się tam leczyć już od początku przyszłego roku. Centrum Cyklotronowe Bronowice w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN zostało oficjalnie otwarte, choć ciągle bez kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

mówi: wicemarszałek Wojciech Kozak

fot. archwium RK

"Wystąpilismy do prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, aby jak najszybciej podpisał kontrakt z Centrum. Biorąc pod uwagę, że w skali województwa małopolskiego jest co najmniej kilku pacjentów w ciągu miesiąca kierowanych albo do Berlina albo do Pragi, więc Centrum jest potrzebne. Obawiam się jednak systemowego podejścia do chorób nowotworowych, którego w dalszym ciągu nie ma". Wojciech Kozak dodał, że chciałby, by pierwsi pacjenci mogli się tam leczyć już od początku przyszłego roku.

Centrum Cyklotronowe Bronowice to pierwszy tego typu ośrodek w Polsce i jeden z najnowocześniejszych na świecie. Chorzy na raka będą leczeni nie operacyjnie, a poprzez napromieniowanie guzów.  Do użytku oddane zostały dwa stanowiska, oba wyposażone w najnowocześniejszy system, który umożliwia precyzyjne uderzenie w guza wiązką protonów.

Niestety placówka wciąż nie ma podpisanego kontraktu z NFZ-tem. Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji musi zdecydować, które nowotwory mogą być leczone tą metodą. Dopiero wtedy NFZ będzie mogł rozpisać konkurs i podpisać kontrakt z Centrum.

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. GŁOSUJ

/Wacha/

 

8%
92%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 8

krk

Czwartek, 15 września 2016, 21:28

Ten Kazak to cienki Kozak. Na razie na ludzkim nieszczęściu zarabia mafia.

Odpowiedz

Krak

Poniedziałek, 19 października 2015, 08:10

Kozak obudził się , idą wybory trza coś pokazać i udawać , że się coś robi.

Odpowiedz

krakÓska

Poniedziałek, 19 października 2015, 07:27

przepraszam, coś się zawiesiło. nie miałam wpływu na to, że tyle komentarzy się skopiowało. proszę Redakcję o skasowanie nadwyżek komentarzy :(

Odpowiedz

krakÓska

Poniedziałek, 19 października 2015, 07:26

Czy jest sens finansować nowe drogie leczenie, jeżeli nie ma pieniędzy na podstawowe świadczenia? Terminy do specjalistów na 2015 w większości placówek - brak. Piszą "specjaliści", mam na myśli endokrynologa, otolaryngologa, stomatologa, dermatologa... itd. Szkoda, że nie ma podanej ceny takiego leczenia na osobę...

Odpowiedz

tatarzyn

Niedziela, 18 października 2015, 00:48

Kozak rżnie głupa. Kto się na to nabierze? Przecież od stycznia już nie będzie NFZ.

Odpowiedz

Majchrowski

Sobota, 17 października 2015, 22:26

W.Kozak to przyklad "typowego polityka" i "politycznego królika" ... Takiego buzeranta, to np. wśród znanych mi postaci, ciężko się doszukać... Za awans, za dobre miejsce na liście partyjnej, zrobi i powie wszystko !!

Odpowiedz

krakus

Sobota, 17 października 2015, 17:51

Wybory idą kiełbasa wyborcza musi być, kozak patrzy żeby go od koryta nie oderwali, darmozjad.

Odpowiedz

sds

Sobota, 17 października 2015, 12:35

Urzędnik pisze do urzędnika, a potem w radiu opowiada jak skutecznie działa. W tym chorym kraju wszystko jest możliwe. To powinno wyglądać tak, że dana placówka zgłasza możliwości a urzędnicy z nfz (czy innej takiej) stają na głowie aby udostępnić dany sposób leczenia najszybciej jak to możliwe obywatelom bez zbędnej korespondencji (czyt. przepychanek). No chyba że to jest po to aby jeden z drugim mogli się wypromować w radiu przed wyborami .

Odpowiedz