- A
- A
- A
Kolejne dwa tramwaje "Krakowiaki" przyjadą w przyszłym tygodniu
Jest druga połowa września i po Krakowie powinno już jeździć 36 tramwajów "Krakowiaków". Tak wynikało z kontraktu podpisanego przez MPK z bydgoską firmą PESA. Jest inaczej, bo pojazdy są tylko dwa. Opóźnienie to między innymi efekt dużej liczby kontraktów, które realizuje producent. PESA nie zdąża z produkcją.Pasażerowie czekają z niecierpliwością na nowe tramwaje, a MPK martwi się, bo do końca grudnia trzeba rozliczyć unijną dotację na zakup. "Mamy nadzieję, że do tego czasu tramwaje się pojawią. Kolejnych 20 wagonów jest w budowie. Zależy nam na tym, żeby "Krakowiaki" przyjechały jak najszybciej. PESA zobowiazała się, że do połowy listopada dostarczy tramwaje. Teraz mogę się opierać tylko na tej deklaracji" - mówi w rozmowie z Radiem Kraków Marek Gancarczyk, rzecznik krakowskiego przewoźnika.
Krakowian irytuje również fakt, że dwa Krakowiaki, które już są, kursują na linii numer 50. Miały przecież kursować na linii numer 4, która obsługiwana jest starym taborem.
"Mamy koniec września, tyle pięknych szumnych zapowiedzi z wywiadu Radia Kraków rzecznikiem MPK w kwietniu i co... nic na obiecankach się skończyło. Na linii 4 w dalszym ciągu brak Krakowiaków szumnie obiecanych, PR marketing i nic więcej, a dobro pasażera na ostatnim miejscu" - czytamy w liście słuchacza Karola. CZYTAJ
MPK uspokaja i obiecuje, że "Krakowiaki" pojadą na linii numer 4 po zakończeniu remontu przy Plantach, czyli w listopadzie.
(Maciej Skowronek/ko)
Obserwuj autora na Twitterze:
Komentarze (0)
Najnowsze
-
21:48
Pierwsze triki pod okiem reprezentantów Polski. Deskorolkowe warsztaty w Parku Lotników
-
20:57
Historyczne rekonstrukcje, koncerty i smaki świata. W Krakowie trwa Piknik Jagielloński
-
20:05
Fundacja Bogurodzica rozpoczyna działalność. Pierwsza pomoc popłynie do chrześcijan w Libanie
-
19:50
Morderstwo na osiedlu Willowym w Nowej Hucie. Dotarliśmy do nagrania z monitoringu
-
19:42
Karpacka dusza na gorlickim rynku.
-
19:05
Nie żyją dwie osoby potrącone przez samochód w Krakowie. Dziecko walczy o życie
-
18:51
Zabytkowe tramwaje znów wyjadą na ulice Krakowa. Gdzie będzie można je zobaczyć?
-
18:30
Zespół Dravet - wzór geometryczny na butach może wywołać atak padaczki
-
18:02
„Tata” poprosił o pilną pomoc. Młody mieszkaniec Sądecczyzny stracił pieniądze
-
17:18
Ulica Tyniecka ponownie przejezdna. Autobusy wróciły na stałe trasy
-
16:37
Siła nie zna granic. Międzynarodowe zawody w siłowaniu na rękę w Krakowie
-
15:58
150 lat kolei Tarnów-Leluchów. Wielkie święto na torach w Nowym Sączu
-
15:24
Rzemieślnicze święto w Starym Sączu. Rynek pełen wyjątkowych wyrobów i regionalnych smaków
-
15:13
Rzemieślnicze serce Małopolski. Jarmark Rzemiosła w Starym Sączu
-
14:56
150 lat na stalowych szlakach. Sądeckie święto kolei w miniaturze i skali makro
-
14:53
Kraków wymieni 23 tysiące opraw oświetleniowych na LED-y
-
14:10
Kiedy życie mówi: STOP. O kryzysach psychicznych, które mogą spotkać każdego z nas
-
13:44
Zaniedbany park w Wojniczu ma się zmienić nie do poznania. Gmina zdobyła miliony na rewitalizację
-
13:02
Zabytki znów wypełni muzyka. Przed nami drugi tydzień festiwalu "Muzyka w Starym Krakowie"
-
13:18
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 10. - Na sygnale przez Kraków. Historia krakowskiego Pogotowia Ratunkowego
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze